Zítřejší volba šéfa Senátu zřejmě ovlivní i volbu prezidenta

Šéf lidovců Cyril Svoboda nevylučuje možnost, že by se společným kandidátem vládních stran na Hrad mohl nakonec stát Otakar Motejl. Právě lidovce totiž Unie svobody-DEU vyzvala, aby namísto Petra Pitharta podporovali do čela státu Motejla. Jak dále Svoboda řekl Radiožurnálu, vše záleží na tom, zda Pithart zítra obhájí křeslo předsedy Senátu, a zda Motejla na prezidentskou funkci sociální demokraté vůbec nominují.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pražský hrad | Foto: Jan Rosenauer

"V tomto případě samozřejmě je velká šance, že i v určité fázi té volby dostane podporu koalice, to samozřejmě možné je. Ale napřed musí být nominován," říká předseda lidovců Cyril Svoboda.

Sociální demokraté budou svého kandidáta na prezidenta vybírat v sobotu. Ve stranickém referendu ombudsman Otakar Motejl skončil až třetí za expremiérem Milošem Zemanem a exministrem spravedlnosti Jaroslavem Burešem. Jeho nominaci do první volby hlavy státu podporuje předseda ČSSD Vladimír Špidla, stoupenci expremiéra ale chtějí prosadit kandidaturu Zemana. Ten však chce nastoupit až do druhé volby. Poslední slovo bude mít ústřední výkonný výbor strany tuto sobotu.

Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme