Nováček, Novotná, Jelínek. Speciál Plusu k hlasování o nedůvěře vládě

Pusťte si záznam speciálního vysílání Českého rozhlasu Plus k aktuální politické krizi. Hosty moderátora Jana Burdy byli vnitropolitický komentátor Českého rozhlasu Petr Nováček, redaktorka serveru iROZHLAS.cz Kristýna Novotná nebo politolog a místopředseda Masarykovy demokratické akademie blízké ČSSD Lukáš Jelínek.

Video Praha (Aktualizováno: 16:00 22. 11. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dalšími hosty vysílání byli ředitel organizace STEM Martin Buchtík, vedoucí Mezinárodního politologického ústavu Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity Vít Hloušek, předseda poslaneckého klubu ČSSD Jan Chvojka nebo předseda hnutí STAN a poslanec Petr Gazdík.

Politický vývoj po reportáži o Babiši jr.

Opozice na pátek svolala mimořádnou schůze sněmovny, kterou reaguje na kauzu údajného únosu syna premiéra Andreje Babiš z hnutí ANO. Podle sněmovních počtů vláda hlasování ustojí, opozice disponuje 92 hlasy, ke svržení kabinetu by potřebovala minimálně 101.

Proč byl Andrej Babiš mladší hospitalizován? Soudní dokument popisuje incident na D1

Číst článek

Babiš se jednání zúčastní, i když má v pátek nabitý program, setká se například s estonským premiérem Jürim Ratasem.

Předpokládá se, že sněmovní schůze bude několikahodinová. Vystupovat budou i poslanci z koaliční ČSSD, která se nehodlá sice připojit v hlasování k opozici, ale chce nechat Babiše jeho kauzu na plénu vysvětlit.

Vládní krizi před deseti dny odstartovala skrytě natočená reportáž s Andrejem Babišem mladším. Obvinil v ní spolupracovníky svého otce z toho, že ho drželi kvůli kauze Čapí hnízdo na ukrajinském Krymu anektovaném Ruskem.

Premiér podle něj chtěl, aby opustil Česko kvůli případu dotace pro farmu Čapí hnízdo, v němž oba čelí obvinění z dotačního podvodu. Zavlečení syna mimo republiku, které začala prověřovat policie, premiér popírá. Syn podle něj trpí schizofrenií, musí se léčit a být pod dohledem. Babiš mladší v reakci na to obvinil svého otce ze lži.

haf Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme