Život letušky stále v ohrožení

Lékaři už propustili čtyři lidi, kteří se zranili při nedělní havárii vojenského vrtulníku v jižních Čechách. Ráno odletěl se svým asistentem do Spojených států americký astronaut Eugene Cernan. Nemocnici už opustil i Cernanův český kolega Vladimír Remek. Lékaři v Ústřední vojenské nemocnici ale stále bojují o život letušky, která byla do Střešovic včera převezena ve velmi kritickém stavu a podrobila se už dvěma operacím. Pád vrtulníku s kosmonauty na palubě zřejmě způsobil pokles výkonu na obou motorech.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

havarovaný vrtulník | Foto: David Veis | Zdroj: ČTK

Podle náčelníka vojenské zdravotnické skužby Jana Petráše zůstává po pádu vrtulníku ve střešovické nemocnici osm lidí. Čyři zranění lze podle něj označit jako středně těžká až těžká. Jde zejména o zraněné z řad posádky a obsluhy letu.

Pád stroje zřejmě způsobil pokles výkonu na obou motorech. Vyšetřovatelé teď prověřují, zda nemohlo dojít k přerušení dodávky paliva. Zabývají se také možnou chybou posádky a nasátím cizího předmětu do motoru. Podle náčelníka generálního štábu Jiřího Šedivého ale armáda zatím přesnou příčinu pádu vrtulníku stále nezná. Vyšetřování nehody komplikuje fakt, že lékaři zatím nedovolili vyslechnout zraněné členy posádky. "Zatím vycházíme z toho, co nám řekl pan Cernan, jako mimo jiné rovněž pilot vrtulníku", řekl Šedivý.

Marika Táborská, František Lutonský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme