VIDEO: Vzdáme se pohodlí kvůli záchraně planety? Debatovali Drábová, Klus, Vácha a další

Hromadíme věci, které nepotřebujeme, v mořích plavou plastové ostrovy. Ničíme planetu naším blahobytem? O těchto tématech debatovali hosté Českého rozhlasu Plus v Papírnách v Plzni. Mezi nimi byl i zpěvák Tomáš Klus, předsedkyně Státního ústavu pro jadernou bezpečnost Dana Drábová, kněz Marek Orko Vácha, ekonom Aleš Michl z České národní banky a klimatolog Radim Tolasz z Českého hydrometeorologického ústavu.

Praha (Aktualizováno: 20:08 26. 6. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Projídáme se k vlastnímu konci, nebo je to zbytečné strašení? Jsme si vědomi dopadu našeho jednání na životní prostředí? Co jste ochotni udělat pro záchranu planety? Stačí podle vás zakázat jednorázově použitelné plasty a snížit emise? I to jsou otázky, na které se ptal moderátor Českého rozhlasu Michael Rozsypal.

Na debatu už před čtrnácti dny zval Tomáš Klus, který se zavázal, že na místo nepřiletí letadlem, cestou nebude používat žádné plasty a nepozře jediný kousek masa.

S videopozvánkou se připojil i klimatolog Radim Tolasz. Ten si nemyslí, že by se lidé měli ptát, jestli jsme ochotni se kvůli planetě vzdát svého pohodlí. Podle jeho mínění je spíš otázkou, jestli jsme ochotni snižovat emise skleníkových plynů, abychom zmírnili negativní vliv člověka na planetu.

Jana Přinosilová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme