Životní prostředí znečišťují severočeské elektrárny, v čele je ale stále Spolana, tvrdí spolek Arnika

Neratovická chemička Spolana a severočeské tepelné elektrárny loni podle organizace Arnika nejvíc v Česku znečišťovaly životní prostředí. Vyplývá to z žebříčku, který ve středu Arnika zveřejnila. Výsledky sestavuje z dat Integrovaného registru znečišťovatelů, který spravuje Ministerstvo životního prostředí.

Aktualizováno Praha (Aktualizováno: 18:57 11. 10. 2017) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Areál Spolany Neratovice | Zdroj: Wikimedia Commons

Spolana vypustila loni největší množství rakovinotvorných látek ze sledovaných podniků. Celkem šlo o 38 tun. „Spolana sice skončila opět na prvních místech žebříčků, ale meziročně snížila emise látek, které mohou způsobovat rakovinu, o devět tun,“ vysvětlil Radiožurnálu Jindřich Petrlík z Arniky.

Letiště Vodochody je blíž rozšíření. Dostalo platný posudek vlivu na životní prostředí

Číst článek

Podle mluvčího Spolany Pavla Kaidla je firma jedinou v České republice, která v daném rozsahu používá trichloretylen. Proto se v žebříčcích objevuje opakovaně.

Životní prostřední v Česku hodně znečišťují také severočeské elektrárny v Počeradech a Prunéřově.

Arnika sestavuje žebříček z dat Integrovaného registru znečišťovatelů, který spravuje ministerstvo životního prostředí.

Pavla Lioliasová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme