Životní prostředí znečišťují severočeské elektrárny, v čele je ale stále Spolana, tvrdí spolek Arnika

Neratovická chemička Spolana a severočeské tepelné elektrárny loni podle organizace Arnika nejvíc v Česku znečišťovaly životní prostředí. Vyplývá to z žebříčku, který ve středu Arnika zveřejnila. Výsledky sestavuje z dat Integrovaného registru znečišťovatelů, který spravuje Ministerstvo životního prostředí.

Aktualizováno Praha (Aktualizováno: 18:57 11. 10. 2017) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Areál Spolany Neratovice | Zdroj: Wikimedia Commons

Spolana vypustila loni největší množství rakovinotvorných látek ze sledovaných podniků. Celkem šlo o 38 tun. „Spolana sice skončila opět na prvních místech žebříčků, ale meziročně snížila emise látek, které mohou způsobovat rakovinu, o devět tun,“ vysvětlil Radiožurnálu Jindřich Petrlík z Arniky.

Letiště Vodochody je blíž rozšíření. Dostalo platný posudek vlivu na životní prostředí

Číst článek

Podle mluvčího Spolany Pavla Kaidla je firma jedinou v České republice, která v daném rozsahu používá trichloretylen. Proto se v žebříčcích objevuje opakovaně.

Životní prostřední v Česku hodně znečišťují také severočeské elektrárny v Počeradech a Prunéřově.

Arnika sestavuje žebříček z dat Integrovaného registru znečišťovatelů, který spravuje ministerstvo životního prostředí.

Pavla Lioliasová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme