Vydatné deště zvedly hladiny řek na pěti místech ve Zlínském kraji. Srážky budou během dne ustávat

Vytrvalý déšť zvedl hladiny mnoha vodních toků ve Zlínském kraji. První stupeň povodňové aktivity značící bdělost platil ve středu ráno na pěti místech na Vsetínsku. Nad jeho spodní hranicí se držela Rožnovská Bečva v Horní Bečvě, Rožnově pod Radhoštěm a Valašském Meziříčí, Vsetínská Bečva ve Velkých Karlovicích a také říčka Bystřička nad stejnojmennou přehradou. Vyplývá to z údajů Českého hydrometeorologického ústavu.

Zlín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hladiny řek v regionu už místy pozvolna klesají (ilustrační foto) | Foto: Jakub Troníček | Zdroj: Český rozhlas

Před vydatným deštěm a možným rozvodněním potoků a řek na východě Moravy a ve Slezsku varovali s předstihem meteorologové. V posledních desítkách minut už však hladiny většiny toků ve Zlínském kraji zůstávají v setrvalém stavu, místy i pozvolna klesají.

Velké povodně budou asi častější, z pětisetleté vody může být padesátiletá, obává se meteorolog Dvořák

Číst článek

Hladina Rožnovské Bečvy v Horní Bečvě dnes v 7.30 dosahovala 73 centimetrů, první stupeň povodňové aktivity tam začíná platit od úrovně 70 centimetrů. V Rožnově pod Radhoštěm a Valašském Meziříčí byla ve stejném čase na 187 a 204 centimetrech, první stupeň povodňové aktivity tam vstupuje v platnost od dosažení hodnoty 170 a 200 centimetrů.

Vsetínská Bečva ve Velkých Karlovicích setrvávala v 7.30 na hodnotě 172 centimetrů, tedy dva centimetry nad spodní hranicí prvního stupně povodňové aktivity. Bystřička nad nádrží se držela na 39 centimetrech, první stupeň povodňové aktivity na ní vstupuje v platnost v případě dosažení hodnoty 30 centimetrů.

Srážky by měly v regionu postupně ustávat. Podle předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu bude ve středu ve Zlínském kraji zataženo až oblačno, na Valašsku zpočátku místy s doznívajícím deštěm. Během dne může být přechodně místy i polojasno. Nejvyšší odpolední teploty vystoupají na 16 až 19 stupňů Celsia.

#pocasi V úterý 31.8. v týlu tlakové níže proudil na naše území chladný a vlhký vzduch a zejména na návětřích hor na severu a severovýchodě spadlo nejvíce srážek. V Beskydech to bylo za 24h až 120 mm. Tyto srážky zvedly hladiny řek na 1.SPA, ojediněle i 2.SPA.

07:47 – 01. 09. 2021

23

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme