Zkontrolujte si své prsní implantáty, vyzývá SÚKL

Ženy, které si nechaly zvětšit poprsí, by se měly zajímat o to, jaký druh implantátu v těle mají. Státní ústav pro kontrolu léčiv varuje před výrobky firmy PIP, které můžou způsobit záněty.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vadný prsní implantát | Zdroj: Reuters

Výrobky česká zdravotnická zařízení už stáhla. O dalším postupu budou jednat odborné lékařské společnosti s ministerstvem zdravotnictví v těchto dnech. Závazné stanovisko pak vydají příští týden.

Státní ústav zatím žádnou komplikaci u žádné Česky nezaznamenal. Každopádně ženám, které implantát od této firmy mají, doporučuje návštěvu lékaře. Ten by měl poté zajistit každého půl roku kontrolu, a to i s ultrazvukovým vyšetřením oblasti prsou a podpaží.

Francouzská asociace pro dohled nad léčivy nedávno oznámila, že se implantáty od společnosti PIP stahují kvůli praskání a možným zdravotním komplikacím z trhu. Zjistila totiž, že se plnily silikonovým gelem, který nesplňoval parametry pro prsní implantáty. V zahraničí si problémové silikony zřejmě zakoupily desetitisíce žen.

Igor Maňour, Alžběta Havlová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme