Zkorumpovaný soudce Havlín zůstane ve vězení, rozhodl Nejvyšší soud

Bývalý soudce z Prahy 2 Ondřej Havlín, který dostal 63 měsíců vězení za korupci při rozhodování trestních kauz týkajících se případů dopravních nehod a alkoholu za volantem, zůstane ve vězení, informoval portál Noviny.cz. Nejvyšší soud zamítnul jeho dovolání.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bývalý soudce Ondřej Havlín odsouzený za korupci

Bývalý soudce Ondřej Havlín odsouzený za korupci | Foto: Veronika Hlaváčová | Zdroj: Český rozhlas

Bývalý soudce Havlín se snažil zvrátit rozsudek krajského soudu, který ho poslal na 5 let a tři měsíce do vězení. Proto podal dovolání k Nejvyššímu soudu. Argumentoval tím, že byl právně nesprávně hodnocen jeho skutek. Dokonce údajně uvedl, že jeho jednání „nemůže být trestným činem“.

Nejvyšší soud ale s námitkami Havlína nesouhlasil a jeho dovolání už v polovině prosince zamítnul, stejně jako v případě dalších tří odsouzených, bývalého státního zástupce z Prahy 2 Františka Fialy, který dostal tři roky a deset měsíců, podnikatele Jaroslava Kříže i advokátního koncipienta a někdejšího šéfa inspekce ministra vnitra Borise Štefla.

„Mohu potvrdit, že Nejvyšší soud dovolání odsouzených Havlína, Fialy, Kříže a Štefla odmítl jako zjevně neopodstatněné,“ řekla ve středu Právu pražská vrchní žalobkyně Lenka Bradáčová.

Podle rozsudku bývalý soudce Obvodního soudu pro Prahu 2 v letech 2012 a 2013 nezákonně ovlivňoval řízení. Pomáhal třeba řidičům, kteří usedli za volant v opilosti. Někteří přitom způsobili i nehodu.

pj Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme