Zkrácený ceremoniál na Vítkově, osobnosti pokládaly věnce po třech. Štěch to kritizoval, Stropnický hájil

Od založení samostatného Československa uplynulo 99 let. Výročí si v sobotu lidé připomínají na řadě míst. U památníku na pražském Vítkově politici, zástupci armády i spolků položili věnce na hrob neznámého vojína. Ceremoniál byl ale oproti jiným letům kratší.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Důvodem, proč byl letos ceremoniál na pražském Vítkově kratší, bylo to, že se pokládaly tři věnce najednou a stuhu samostatně upravil pouze prezident Miloš Zeman. | Foto: Reprofoto ČT | Zdroj: ČT24.cz

Důvodem, proč byl letos ceremoniál na pražském Vítkově kratší, bylo to, že se pokládaly tři věnce najednou a stuhu samostatně upravil pouze prezident Miloš Zeman.

Novinky zkritizoval šéf Senátu Milan Štěch z ČSSD. „Řeknu upřímně, že jsme z toho byli dost zaskočení. Myslím, že dobré tradice se mají držet,“ řekl Radiožurnálu.

Podle ministra obrany Martina Stropnického z hnutí ANO ceremoniál domlouval odbor protokolu ministerstva společně s Pražským hradem.

„Já si nemyslím, že to bylo nějak méně důstojné. Naopak si myslím, že vzhledem k chladnému počasí to bylo pro všechny tak akorát. Já se přiznám, že já dlouhé ceremonie taky moc nemusím. Mně to přišlo přiměřené,“ obhajoval ceremoniál Stropnický.

Pozitivně pietu hodnotil i náčelník generálního štábu Josef Bečvář. Ten také oznámil, že na 100. výročí založení Československa příští rok se chystá vojenská přehlídka. Zřejmě bude na Evropské třídě v Praze.

Václav Štefan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme