Zkrachovalý hokejový klub už od Havířova nedostane ani korunu

Bouřlivá atmosféra ovládla dnešní jednání havířovských zastupitelů. Opozice ostře kritizovala vedení města kvůli štědrým dotacím zkrachovalého hokejového klubu. Dokonce navrhla odvolání náměstka primátora, ale to se jí nepovedlo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na tréninku | Foto: HC Havířov

Město bylo největším sponzorem bankrotujícího klubu. Za uplynulých deset let dalo družstvu více než 120 miliónů korun.

Opozice vyčítala městu, že dávalo peníze klubu i v době, kdy šlo jeho hospodaření ke dnu, respektive když byl majetek nižší než dluhy.

"Jak je možné, že zastupitelé nebyli informováni o stavu společnosti před hlasováním o dalších dotacích, a to po dobu tří let. Vedení klubu navíc vědomě o svém majetku zastupitelstvu lhalo," hřímali opoziční zastupitelé.

Náměstek primátora Bronislav Bujok se ale brání. "Peníze byli provozovateli poskytnuty jako účelová dotace na činnost a jako taková byla každý rok důsledně vyúčtovaná. Doklad po dokladu. Hokej se tu hrál a hokej tu byl," řekl Bujok Radiožurnálu.

Před zastupitele předstoupil i Leoš Lukaštík, který vede revizní komisi a měl zjistit, co manažeři s dotacemi dělali. Nic takového se mu ale nepodařilo, jelikož komisi nikdo argumenty a odpovědi nedal.

Manažeři lhali

"Měl jsem pocit, že pánové nepochopili vážnost situace. Nejprve se nám snažili podsouvat polopravdy a nepravdy, později nám dali odpovědi o něco lepší, ale nedostačující," uvedl Lukaštík pro Radiožurnál.

V současné době není v Havířově jasné, jaký bude další osud tamního hokeje. Město mělo původně podporovat tým mladých hokejistů, i nad jejich manažery se vznáší stín pochybnosti. Proto také primátor svolal na tuto středu mimořádné jednání, kde by se o tom mělo rozhodnout.

Andrea Brtníková, Lukáš Vincourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme