Zlevněné roční jízdné se v Praze osvědčilo. Cena by měla zůstat stejná i příští rok, míní radní

V červnu 2017 skončí dvouleté zkušební období, po které si mohli lidé v Praze kupovat roční kupon na hromadnou dopravu za 3650 korun, místo původních 4750. Podle Regionálního organizátora Pražské integrované dopravy (ROPID) a pražského radního pro dopravu Petra Dolínka (ČSSD) by cena kuponu měla zůstat nízká i nadále.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Legitimace na pražskou hromadnou dopravu tzv. Lítačka | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

„ROPID aktuálně připravuje vyhodnocení toho dvouletého zkušebního provozu. To znamená, že budeme předkládat Radě hlavního města Prahy ke schválení toto vyhodnocení a budeme navrhovat zachování stávající zlevněné ceny 3650 korun," řekl serveru iROZHLAS.cz mluvčí ROPIDu Filip Drápal.

Dolínek by měl návrh radě předložit pravděpodobně příští týden v úterý. Cena by tak měla zůstat na úrovni 10 korun denně.

Pražané mohou nakupovat zlevněné roční kupony na MHD. Zatím vyjma papírových

Číst článek

„Provoz trval dva roky a bylo z pohledu města zjištěno, že šlo o provoz velmi úspěšný. Budu navrhovat jako radní pro dopravu na Radě hlavního města Prahy, aby tento provoz byl překlopen do trvalého. To znamená, aby tyto ceny, za které se nyní v Praze v rámci městské hromadné dopravy jezdí, zůstaly i pro příští roky," dodal Dolínek. Na možný konec levného jízdného jako první upozornil server Deník.

Podle Drápala by mělo být schválení radou jen formalita. „I po předchozích konzultacích s vedením města předpokládáme, že ta cena bude zachovaná i nadále," řekl. „Neočekáváme žádné komplikace," dodal Drápal.

O tom, že se nebude cena měnit, je přesvědčen i mluvčí dopravního podniku Jiří Štábl. „Zdražovat se určitě nebude," řekl serveru iROZHLAS.cz.

Jak velký byl zájem lidí o levnější roční kupony, ROPID zatím nezveřejní. Podle Drápala bude o nárůstu nejprve informována rada města a až poté veřejnost.

Petr Jadrný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme