Babiš ve Zlíně přislíbil podporu rekonstrukci stadionu a kina. ‚Baťa by tě hnal,‘ křičeli na něj odpůrci

Město Zlín chystá rekonstrukci zimního stadionu a Velkého kina. Stadion si ve středu prohlédl předseda vlády Andrej Babiš (ANO) a řekl, že o podpoře projektů se bude ještě diskutovat. Na premiéra ve Zlíně čekali i jeho odpůrci, kteří na něj čekali před Památníkem Tomáše Bati. „Baťa by tě hnal,“ křičeli.

Zlín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Odpůrci protestovali proti premiéru Babišovi během jeho návštěvy Zlína | Foto: Dalibor Glück | Zdroj: ČTK

Oba projekty, zimní stadion i kino, jsou zařazeny do Národního investičního plánu. Premiér Babiš prohlásil, že stát chce na rekonstrukcích participovat, konkrétní částku však zatím neuvedl.

Ke zlínské nemocnici se nevyjádřili občané, uvedlo ministerstvo. Zastupitelé musí rozhodnout znovu

Číst článek

„Budeme o tom diskutovat. Jsem překvapený, v jakém stavu mají extraligové týmy stadiony. Budeme diskutovat s kraji a městy a budeme chtít, aby hlavně oni se k tomu přihlásili,“ prohlásil Babiš.

Obnova stadionu by měla stát půl miliardy korun a začít by mohla v roce 2022. Velké kino postavené za baťovské éry je od roku 2016 kvůli problémům se statikou zavřené, město ho chce opravit, nyní se koná architektonická soutěž.

Národní investiční plán počítá i s výstavbou nové nemocnice ve Zlíně-Malenovicích, kterou prosazuje lidovecký hejtman Jiří Čunek. Kvůli tomuto projektu hnutí ANO zvažovalo odchod z krajské koalice. Premiér Babiš se k tématu vyjadřovat nechtěl.

„To je záležitost kraje, vnímám, že je tam nějaký rozpor, možná by bylo nejjednodušší, aby se k tomu vyjádřili občané,“ uvedl premiér.

Premiérovu návštěvu Zlína provázel protest tří desítek jeho odpůrců. U Památníku Tomáše Bati čekali na Babiše protestující s transparenty „Dnes Bureši díky tobě obrací se Baťa v hrobě“ či „Bureši, Zlín si nekoupíš“.

Při premiérově příchodu protestující křičeli, pískali a volali například „Baťa by tě hnal“ nebo „Hanba“.

Veronika Žeravová, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme