Kolem Zlína se toulá medvěd. Pravděpodobně přišel z Beskyd, lidé nemají panikařit

Nedaleko Zlína se objevil medvěd. Lidé ho viděli v Doubravách i v Březůvkách. Informovala o tom policie a místní obecní úřad v Doubravách. Nafotil ho muž, který v pondělí ráno jel od Hřivínova Újezdu. Podle ochránců to může být stejný medvěd, který se minulý týden objevil ve Vranči u Nového Hrozenkova.

Zlín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Medvěd u Doubrav | Foto: Pavel Košíček

Lidé by podle nezávislého starosty Jiřího Šuláka, který kandiduje v letošních volbách, měli být opatrní.

„Lidé by měli být opatrní. Ale pokud člověk nemá na zádech včelí úl, tak nezaútočí. Medvídek je plachý, dezorientovaný,“ říká starosta.

Přehrát

00:00 / 00:00

Starosta Doubrav o medvědovi u obce

Medvěda u Doubrav nafotil v pondělí brzy ráno Pavel Košíček. „Viděli jsme ho asi 300 metrů před obcí Doubravy. Jeli jsme od Hřivínova Újezdu. Přibrzdili jsme a uviděli pod silnicí velké zvíře. Nejprve jsme si mysleli, že je to divočák, ale potom bylo jasné, že je to medvěd,“ uvedl Košíček. Další lidé medvěda viděli v okolí Březůvek.

Podle ochránců přírody je pravděpodobné, že se jedná o totéž zvíře, které se v minulém týdnu objevilo ve Vranči u Nového Hrozenkova.

O víkendu měli ochranáři zprávy o výskytu medvěda u Pulčína a později se měl objevit i nad Vysokým Polem. Zřejmě jde tedy o jediný exemplář, který kvůli hledání potravy prochází Vizovickými vrchy.

Podle Františka Šulgana z CHKO Beskydy již nejde o mládě, které by se jinak po revíru pohybovalo s matkou. „S matkou je tak do tří let, pak ho samice odežene. Toto už je mladý medvěd, může mít přes sto kilo. Jeho stopu už máme odlitou. Hlavně ať nikdo nepanikaří. Víme o něm. Pětačtyřicet let tu bývají medvědi každým rokem,“ řekl minulý týden Právu.

Text vznikl pro webové stránky Českého rozhlasu Zlín.

Tomáš Fránek, Roman Verner Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme