V Uherském Brodě začínají dezinfikovat bytové domy. Město se chce vyhnout karanténě

Hasiči v úterý začnou v Uherském Brodě dezinfikovat společné prostory v bytových domech. Opatření má zamezit dalšímu šíření koronaviru, kterým se ve městě podle posledních údajů hygieniků nakazilo už více než 40 lidí. To je téměř třetina ze všech nakažených z celého Zlínského kraje.

Uherský Brod Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Uherský Brod | Zdroj: Profimedia

Dezinfekce měla začít původně o půl desáté. Starosta Uherského Brodu Ferdinand Kubáník (KDU-ČSL) ale Radiožurnálu řekl, že se ještě čeká na nařízení Krajské hygienické stanice. Podle prohlášení hygieniků na oficiálním webu by se mělo začít po poledni.

Koronavirus se objevil v ostravském domově pro seniory, nemocná je jedna pečovatelka

Číst článek

Dezinfikovat by se měly především bytové domy, v nichž žije velká část nakažených. Odborníci usoudili, že se nákaza může šířit ve společných prostorách, tedy například ve výtazích, na chodbách, na vchodových dveřích nebo zábradlí.

„Virus se objevuje zejména v bytových domech, kde je více bytů, a tím pádem více lidí. Domlouváme se ale, že bychom to udělali plošně ve všech bytových domech. Abychom měli jistotu a virus se nám nešířil,“ řekl k opatřením Kubáník.

V plánu je i dezinfekce sedmadvaceti obchodů ve městě. Starosta věří, že tato opatření zabrání dalšímu šíření koronaviru a město se tak vyhne karanténě, při níž by muselo být zcela uzavřené jako nedávno některá města a obce na Olomoucku.

Michal Sladký Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme