Zlínská nemocnice dostala pokuty 310 tisíc za špatně upravené maso. Salmonelózou se nakazilo 68 lidí

Krajská nemocnice T. Bati ve Zlíně dostala pokutu za nákazu salmonelózou, a to 300 000 korun od hygieniků a 10 000 korun od veterinární správy. Krajská hygiena uzavřela věc s tím, že důvodem nákazy salmonelou byl chybný postup při tepelném zpracování kuřecího masa v kuchyni, sdělil v pondělí v tiskové zprávě mluvčí nemocnice Egon Havrlant.

Zlín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ze špatně upraveného kuřecího masa se v březnu ve zlínské nemocnici nakazilo 68 lidí salmonelózou. | Foto: Krajská nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně

Nemocnice se proti závěrům šetření ani výši pokuty nebude odvolávat, nároky pacientů uhradí z pojištění. Nákazu salmonelózou v nemocnici způsobil oběd, a to kuře s rýží podávané 14. března. Onemocnělo 68 lidí, 38 pacientů a 30 zaměstnanců.

Nemocnice ve Zlíně se za osm miliard zatím stavět nebude. Krajští zastupitelé plán odmítli

Číst článek

„Pacienty v nejbližších dnech oslovíme dopisem, v němž jim pošleme návod, jak mohou uplatnit své nároky na odškodnění za újmu, kterou jsme jim způsobili. Zároveň se jim znovu omluvíme, stejně jako našim zaměstnancům, kterým instrukce předáme na intranetu. Uplatněné nároky uhradíme z pojištění, které nemocnice pro takové případy má zřízeno,“ uvedl Havrlant.

Čtyři hospitalizovaní

Nemocnice podle něj udělala po nákaze audit a zavedla opatření, aby se situace neopakovala. „Následovat bude nyní ještě externí audit krajských hygieniků, z něhož vyplynou další nutná opatření včetně personálních,“ uvedl Havrlant.

V souvislosti s epidemií salmonelózy byli čtyři lidé hospitalizováni na infekčním oddělení v Uherském Hradišti. Zlínská nemocnice pacienty léčila zejména podáváním infuzí. U některých pacientek na gynekologicko-porodnickém oddělení bylo onemocnění závažnější a bylo třeba nasadit antibiotika. Někteří nemocní se léčili doma. Věcí se zabývá také zlínská policie, která přijala trestní oznámení.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme