Ve zlínské nemocnici se 29 lidí nakazilo salmonelózou, pravděpodobný zdroj byl oběd - kuře s rýží

V Krajské nemocnici T. Bati ve Zlíně se objevila salmonelóza. Mluvčí nemocnice Egon Havrlant řekl, že nemocnice okamžitě zavedla zvýšený hygienický režim, dekontaminovala se také nemocniční kuchyně před zahájením nedělní přípravy jídel.

Zlín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Krajská nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně | Foto: Krajská nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně

„Od pátku jsme zaznamenali zažívací potíže u 17 žen hospitalizovaných na gynekologicko-porodnickém oddělení, dvou pacientů urologie a čtyř pacientů dětského oddělení. Stejné potíže se v pátek projevily také u čtyř našich zaměstnanců, kteří zůstali doma, během soboty přibyli ještě další dva,“ uvedl Havrlant.

Pacienti s obtížemi byli izolování od ostatních hospitalizovaných. „Personál i všichni pacienti na dotčených odděleních byli poučeni o nutnosti dodržovat hygienická opatření,“ řekl mluvčí.

Šéf veterinární správy: Kontroly polského masa jsou adekvátní. Musíme mít jistotu, že přijali opatření

Číst článek

Zdroj nákazy podle něj není známý, podle krajské hygieny šlo pravděpodobně o kuře s rýží, které se podávalo ve čtvrtek na oběd. Hygienici také odebrali vzorky surovin a stěry prostředí v kuchyni i ve skladu.

„Zároveň byla nařízena na základě principu předběžné opatrnosti likvidace zmražených kuřecích stehen, ze kterých byl připraven čtvrteční pokrm,“ uvedla ředitelka krajské hygienické stanice Eva Sedláčková. Hygienici nařídili i sanitaci a dezinfekci kuchyně a skladových prostor.

Nemocnice postižené pacienty léčí standardně podáváním infuzí. „U závažnějšího průběhu onemocnění nasazujeme antibiotickou léčbu. Věříme, že příznaky u pacientů postupně během několika dnů odezní a jejich zdravotní stav se vrátí do normálu,“ uvedl Havrlant.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme