Pes neměl jízdenku ani náhubek, jeho pán udeřil a pokousal revizora v trolejbusu

Další případ napadení revizora zaznamenala ve středu v podvečer Dopravní společnost Zlín – Otrokovice. Revizor byl zraněn a musel vyhledat lékařské ošetření.

Zlín Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Muž ve zlínské hromadné dopravě udeřil revizora a ho i pokousal.

Muž ve zlínské hromadné dopravě udeřil a pokousal revizora. | Zdroj: Pixabay

Zaplacení pokuty požadoval revizor při kontrole od cestujícího, který jel trolejbusem se psem. „Sám sice měl jízdenku pro jednotlivou jízdu, ale v rozporu se smluvními přepravními podmínkami se neobtěžoval označit jízdenku také pro psa a ani neupevnil na hlavu zvířete náhubek,“ uvedl mluvčí dopravní společnosti Zlín-Otrokovice Vojtěch Cekota.

Majitel psa odmítl zaplatit pokutu a nebyl ochoten ani předložit doklad totožnosti, aby mohl revizor případ sepsat pro dodatečné vymáhání přirážky. „Byl na mě hrubý, nejdříve verbálně, potom se pokusil protlačit vedle mne, aby na zastávce utekl, dokonce šlapal po sedadlech,“ popsal situaci napadený revizor.

Co přesně znamená ‚neprodleně si označit jízdenku‘? Studentka se pře s plzeňským dopravním podnikem

Číst článek

Když řidič na žádost napadeného revizora i jeho kolegy ve službě zavřel dveře, provinilec nečekaně udeřil revizora do tváře pěstí. „Mezitím už druhý revizor požádal mobilním telefonem o pomoc městskou policii. Oba revizoři drželi přestupníka ve vozidle, aby neuprchl až do příjezdu policejní hlídky,“ popsal Cekota.

Potom už mu nezbylo, než se začít ze svých činů zodpovídat. Byla zjištěna jeho totožnost (rok narození 1967), strážníci sepsali výpovědi účastníků incidentu. Revizoři odjeli na dispečink DSZO a sami se podrobili dechové zkoušce na vliv alkoholu – s negativním výsledkem.

„Napadený revizor měl po incidentu poničené brýle, poraněnou tvář, nalomený zub v horní čelisti a pachatel, nikoli pes, mu také do krve pokousal levou ruku. Napadený pracovník přepravní kontroly následně v doprovodu kolegy vyhledal lékařské ošetření Baťově nemocnici,“ dodal Cekota. Přestupek bude s pachatelem řešit Magistrát města Zlína.

Tomáš Patrick Hyánek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme