S dvěma promile v krvi jel na dálnici na Zlínsku v protisměru. Řidiči hrozí až osm let vězení

Zlínská policie obvinila čtyřiačtyřicetiletého cizince dlouhodobě žijícího v České republice z obecného ohrožení a trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Jak informovala mluvčí Monika Kozumplíková, muž jel minulou sobotu vysokou rychlostí v protisměru na dálnici mezi Hulínem a Otrokovicemi. Navíc měl v krvi přes dvě promile alkoholu. Hrozí mu za to tři až osm let.

Zlín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zlínská policie obvinila čtyřiačtyřicetiletého cizince dlouhodobě žijícího v České republice z obecného ohrožení a trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky (ilustrační foto) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Na auto jedoucí na dálnici v protisměru upozornili sami řidiči. Těch muž potkal nejméně osm. „Do akce se zapojily všechny dostupné policejní hlídky, které po řidiči pátraly na dálnici i na sjezdech z dálnice. Netrvalo dlouho a policisté z pohotovostního a eskortního oddělení řidiče zastavili po jeho sjezdu z dálnice ve Zlíně,“ popsala Kozumplíková na stránkách policie.

Řidič na Zlínsku prchal i v protisměru po dálnici. Jiný v Praze naboural policejní auto

Číst článek

Poté, co řidič opakovaně nadýchal víc než dvě promile, jej policisté převezli na protialkoholní záchytnou stanici v Kroměříži. Zabavili mu také řidičský průkaz a automobil.

S objasňováním nebezpečné jízdy pomohl policistům i kamerový záznam, který pořídil jeden z řidičů na dálnici.

Cizinec žijící v České republice legálně už deset let přiznal, že večer před jízdou popíjel pivo i tvrdý alkohol. „Po probuzení se cítil dobře a rozhodl se, že pojede na návštěvu do středních Čech. Po dálnici jel podle svých slov poprvé a nezvládl najet do správného jízdního pruhu. Když zjistil, že jede v protisměru, na nejbližším místě uprostřed dálnice přejel do správného jízdního pruhu a pokračoval zpět do Zlína,“ dodala Kozumplíková.

Poté se chtěl řidič otočit a pokračovat, tentokrát po správné straně dálnice, ve své původní cestě. Tomu už ale zabránila policie. „Děkujeme všem řidičům projíždějících vozidel za jejich všímavost a spolupráci,“ řekla na závěr Kozumplíková.

pj Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme