‚Víte, co se stalo v Ostravě?‘ Muž vyhrožoval nemocnici v Uherském Hradišti, policie ho dopadla

Osmapadesátiletý muž ve čtvrtek odpoledne telefonicky vyhrožoval, že by se v nemocnici v Uherském Hradišti mohlo stát to, co v úterý ve Fakultní nemocnici v Ostravě. Policie ho zadržela, v pátek ho obviní z šíření poplašné zprávy, navrhne také jeho vzetí do vazby. Novinářům to v pátek řekli náměstek ředitele pro vnější službu Krajského ředitelství policie Zlínského kraje Bohdan Varyš a krajská policejní mluvčí Lenka Javorková.

Zlín Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zbraň, pistole, násilí, přepadení, agresivita (ilustrační foto)

Muži, který vyhrožoval nemocnici v Uherském Hradišti, naměřili 1,96 promile alkoholu. Ilustrační foto | Foto: un-perfekt | Zdroj: Pixabay | CC0 1.0,©

V nemocnici v Ostravě v úterý ráno dvaačtyřicetiletý muž zastřelil šest lidí, další člověk podlehl vážným zraněním ve čtvrtek. Vrah asi tři hodiny po útoku v Děhylově na Opavsku spáchal sebevraždu.

Bál se, že umře na rakovinu. Zhubl 20 kilo a byl vystresovaný, říká o Ctiradovi V. jeho blízká

Číst článek

Oznámení o telefonické výhrůžce Uherskohradišťské nemocnici přijali policisté na lince 158 krátce po 15.00, a to z pražského sídla ministerstva zdravotnictví. „Muž pracující na ministerstvu zdravotnictví přijal telefonát od neznámého muže, který uvedl, že má nějaké zdravotní potíže, doposud nebyl nikým vyslyšen a zda slyšel o události v Ostravě. A že něco podobného by se mohlo stát také v nemocnici v Uherském Hradišti,“ řekl Varyš.

Domovní prohlídka

Do nemocnice vzápětí vyjelo několik policejních hlídek. Po dohodě s vedením nemocnice policisté podle Varyše rozhodli o uzamčení všech vchodů s výjimkou hlavního. „Byl stanoven bezpečnostní perimetr a hlídky, které byly na místě, tak zajišťovaly to místo tak, aby do nemocnice nemohl nikdo vstoupit jiným způsobem než hlavním vchodem. V 15.55 byly zahájeny plošné kontroly všech lidí, kteří byli v nemocnici a nebyli na lůžkových částech. Plus začalo vykazování osob, které tam byly na návštěvě,“ uvedl Varyš. 

Útok v ostravské nemocnici má sedmou oběť. Zemřela těžce zraněná žena

Číst článek

Policie muže z Uherskohradišťska dopadla zhruba dvě hodiny po telefonátu v bytě ve Zlíně, v dechu měl 1,96 promile alkoholu. Policisté zjistili, že muž nevlastní žádnou legálně žádnou zbraň a má v rejstříku trestů devět záznamů násilného i majetkového charakteru.

Noc strávil v policejní cele, ráno ho policie eskortovala k uherskohradišťským kriminalistům, kteří se případem dále zabývají. V pátek mají v plánu mimo jiné domovní prohlídky.

Podle Javorkové by měl vyšetřovatel během několika hodin muže obvinit. Následně navrhne jeho vzetí do vazby, o kterém bude rozhodovat uherskohradišťský okresní soud. V případě odsouzení hrozí muži rok až pět let vězení.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme