Smrt tří lidí ve Zlíně vyšetřují kriminalisté jako vraždu. Příčinu úmrtí objasní pitva

Policisté našli v pondělí v rodinném domě ve zlínské místní části Podhoří tři mrtvé lidi. Smrt dvou žen a jednoho muže vyšetřují jako vraždu. Příčinu úmrtí objasní nařízená pitva.

Zlín (Aktualizováno: 11:05 6. 2. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie ČR (ilustrační foto) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: Český rozhlas

Policie v pondělí vnikla do rodinného domu vzdáleného necelé tři kilometry od centra krajského města na základě upozornění. Na místě našla tři mrtvé lidi.

Policisté nalezli v rodinném domě ve Zlíně tři mrtvé. Případ řeší kriminalisté

Číst článek

Objevená těla patří podle krajské policejní mluvčí Lenky Javorkové 60leté ženě, její 34leté dceři a 37letému synovi. Našel je jejich pětašedesátiletý příbuzný, otec dětí, který však s ženou trvale nebydlel. V pondělí krátce po 13.30 zavolal na linku 158.

„V průběhu ohledání vyšlo najevo, že ženy a muž zemřeli už před několika týdny, možná měsíci. Příčinu úmrtí nám objasní nařízené soudní pitvy,“ uvedla policejní mluvčí Lenka Javorková.

„I dnes (v úterý) budou kriminalisté na případu intenzivně pracovat a zjišťovat, zda nedošlo ke spáchání násilného trestného činu," dodala. Do prověřování byl podle ní nasazen maximální počet kriminalistů tak, aby byla tragická smrt tří lidí objasněna co nejdříve.

Nenápadní obyvatelé domu

Na místo nálezu těl vyjížděli v pondělí odpoledne policejní hlídky, zlínští kriminalisté, psovod a následně krajští kriminalisté, kteří si vyšetřování případu převzali.

„Až do nočních hodin probíhalo ohledání místa činu, ke kterému byl přizván i tým soudních lékařů z Ústavu soudního lékařství Olomouc a státní zástupce Krajského státního zastupitelství v Brně - pobočka ve Zlíně," sdělila mluvčí.

Obyvatelé domu nebyli podle místních nijak nápadní. „Vůbec nebyli vidět. Akorát pán občas přijel, odjel autem. Za posledních 14 dní se to auto ani nepohnulo. Chodím kolem denně," řekl starší muž. Někteří si dokoce mysleli, že je dům prázdný.

První letošní vražda ve Zlínském kraji?

Pokud se podezření ze spáchání vraždy potvrdí, půjde o první letošní případ ve Zlínském kraji. Loni policie v regionu evidovala tři vraždy.

V dubnu ubodal osmatřicetiletý muž v restauraci v Bezměrově na Kroměřížsku svou někdejší o osm let mladší přítelkyni.

Na konci září zaútočil osmadvacetiletý muž nožem na své dvě nezletilé děti ve Starém Městě na Uherskohradišťsku. Tříletá dívka zemřela, pětiletý chlapec skončil v nemocnici.

O prvním listopadovém víkendu jednašedesátiletá žena v rekreační chatě v Senince na Vsetínsku několikrát bodla kuchyňským nožem do hrudníku svého pětapadesátiletého muže, který následkům útoku podlehl.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme