Na Moravě hasiči bojovali s následky vydatného deště. Odčerpávali vodu ze sklepů a likvidovali bahno

Hasiči ve Zlínském kraji v noci na neděli likvidovali následky silného deště. Celkem vyjeli k více než dvaceti případům. Většinou odstraňovali bahno ze silnic nebo odčerpávali vodu ze sklepů. V Moravskoslezském kraji vyjeli k šestnácti případům.

Zlín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vydatný déšť způsobil na Zlínsku problémy | Foto: Hasičský záchranný sbor Zlínského kraje

Hasiči ve Zlínském kraji většinou odstraňovali bahno ze silnic nebo odčerpávali vodu ze sklepů, vysvětluje mluvčí zlínských hasičů Roman Žemlička. „Například ve Zlíně ve Štípě, kde dochází k větší opravě silničních komunikací,“ řekl Radiožurnálu Žemlička.

Varování před vydatným deštěm platí až do pondělí. Bouřky mají zasáhnout především jih Česka

Číst článek

V Březnici u Zlína se voda dostala do mateřské školy, v Bílovicích na Uherskohradišťsku byly nánosy bahna na silnici, v Bystřici pod Hostýnem na Kroměřížsku se ucpávalo koryto řeky pod mostem.

V Moravskoslezském kraji hasiči kromě škod po silném dešti bojovali taky s požáry, které způsobily silné bouřky. První požár se stal už v sobotu odpoledne v Nošovicích, říká mluvčí moravskoslezských hasičů Jakub Kozák.

„Vyhořela tam garáž po zkratu elektroinstalace. Plameny napáchaly škodu za čtyři sta tisíc korun.“

Podobná situace byla i v Olomouckém kraji, kde hasiči vyjížděli celkem patnáctkrát. Nejvíc na Přerovsku a na Olomoucku.

Podle předpovědi meteorologů by v neděli mělo být zataženo až oblačno, místy přechodně i polojasno. Déšť by se měl objevit jen občas, večer se však mohou opět objevit bouřky. „Intenzita deště bude přechodně zesilována bouřkami, krátkodobé úhrny mohou dosáhnout až 30 milimetrů,” varuje Český hydrometeorologický ústav.

Vydatný déšť způsobil na Zlínsku problémy | Foto: Hasičský záchranný sbor Zlínského kraje

Adéla Davidová, Tomáš Fránek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme