Zlínská ČSSD odvolala poslance Melčáka z předsednictva strany

Zlínská ČSSD odvolala z předsednictva strany poslance Miloše Melčáka. Doplatil tak na to, že společně s Michalem Pohankou umožnil vládě Mirka Topolánka získat ve sněmovně důvěru. Pro odvolání Melčáka hlasovala většina účastníků krajské konference.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Miloš Melčák. Michal Pohanka | Zdroj: ČTK

Předsedu sociálních demokratů Jiřího Paroubka výsledek hlasování potěšil. "Lidsky i profesionálně prostě selhal a myslím, že členové tady, kteří ho znají, se s tím vypořádali sami. Vím, že pro řadu z nich to bylo obtížné, protože po těch letech, co s ním spolupracují a co se s ním znají, se těžko člověk hodnotí na základě jednoho selhání, ale prostě k tomu selhání došlo. Já vidím to, že to sociální demokracii spíše prospělo, než ublížilo."

Miloš Melčák na svoje odvolání reagoval v České televizi tím, že se nemá za co stydět. "Tato země má konečně vládu a ČSSD je tam, kde v tuto chvíli podle volebního výsledku je její místo."

O případném vyloučení Melčáka ze strany rozhodne místní organizace sociální demokracie v pondělí. Michal Pohanka požádal o ukončení členství v ČSSD už před několika dny sám.

Marika Táborská, Petr Medek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme