Zloději dokáží kopírovat magnetickou pásku platebních karet

Zloději přišli na nový způsob zneužití platebních karet. Dokáží zkopírovat magnetickou pásku karty, kterou přenesou na plastovou kartičku. Ta se pak chová jako originální platební karta. Zloději tak mohou prakticky neomezeně vybírat peníze z cizího konta a postižený netuší, že mu někdo s kontem manipuluje. K poslednímu takovému případu došlo v Brně, kdy jednapadesátiletá žena zjistila, že jí z konta zmizelo osm tisíc korun. Ona však peníze nevybrala a platební kartu ji nikdo neodcizil.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

r_2100x1400_cro.png

Podrobnosti o tom řekl Gabriele Sahánkové z Českého rozhlasu Brno Mojmír Popp z brněnského policejního ředitelství: "V této souvislosti se může objevit riziko u řady občanů, kteří používají tyto karty při placení v různých obchodech, kde lze určitým způsobem zkopírovat magnetickou pásku".

Přehrát

00:00 / 00:00

M. Popp: Kopírující zloději

Toto kopírování se podle mluvčí Komerční banky Markéty Dvořáčkové provádí na zvláštních kopírovacích zařízeních. "Jde vlastně o předání magnetického proužku na jiný plast, který se pak chová jako klasická platební karta". Pachatel pak s touto kartou může neomezeně nakládat, aniž by její skutečný majitel pojal podezření, protože ji nepostrádá.

Milan Kopp, Gabriela Sahánková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme