Zloději projevili dobrý vkus

Neznámý pachatel se vloupal do starožitnictví v ulici Milady Horákové v Praze 7 a ukradl dva vzácné obrazy Václava Špály v celkové hodnotě 1 a čtvrt milionu korun. Zloděj nebo zloději rozbili výlohu. První z obrazů byl s motivem selky, druhý se jmenuje Koupání. Pokud budou dopadeni a usvědčeni, hrozí jim až osm let vězení. Špálova díla jsou jedněmi z nejčastěji prodávaných na trhu s uměním. Snad nejvíc falzifikátů z oblasti českého moderního umění se vydává právě za Špálu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

pouta | Foto: Ministerstvo vnitra ČR

Kolik by z případného prodeje mohl zatím neznámý zloděj získat, Radiožurnálu řekla mluvčí pražské policejní správy Eva Miklíková. "Na zhruba 1 250 000 korun si může přijít pachatel či pachatelé, kteří se vloupali do provozovny starožitnictví na ulici Milady Horákové v Praze 7. Odnesli si dva vzácné obrazy. Policii dosud neznámí pachatelé rozbili výlohu, vnikli dovnitř a zmocnili se děl vystavených na stojanech. Pokud budou lapkové dopadeni, hrozí jim až 8 let odnětí svobody."

Markéta Kaclová, Ondřej Černý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme