Zloději ukradli z pražského hotelu Olympik trezor s akciemi za 300 milionů

Dva zloději dnes kolem poledne odcizili z hotelu Olympik trezor s akciemi v nominální hodnotě 250 až 300 milionů a s penězi v různých měnách za zhruba jeden milion korun. Oznámil to prezident společnosti Olympik Holding Stanislav Adamec. Mluvčí pražské policie pak potvrdila, že případ vyšetřují.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

hotel Olympik v Praze | Zdroj: ČTK

Pachatelé násilím otevřeli dveře kanceláře ředitele, trezor vytrhli ze zdi a odnesli. Pracovníci hotelu si jich všimli a jednoho dokonce zadrželi.

Přivolaní policisté muže zkontrolovali, ale protože u něj nic nenašli, pustili ho. Druhý muž mezitím z hotelu odešel a na komplice zřejmě čekal opodál. Pracovníci hotelu a krádež přišli až o několik desítek minut později. Policie po pachatelích pátrá.

Představenstvo Olympiku Holding vyzvalo potenciální investory, aby odcizené akcie nekupovali. Pokud se potvrdí škoda, která hotelu a jeho vlastníkům odcizením akcií a peněz vznikla, byla by to v Česku jedna z největších krádeží.

Mezi nejznámější případy z poslední doby patří loňská prosincová krádež více než půlmiliardy korun z budovy bezpečnostní agentury Group four Securitas Cash Services v Praze 3. Z krádeže je podezřelý tehdejší pracovník agentury František Procházka, kterého policie dosud nevypátrala.

Martin Hromádka, Šárka Slezáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme