'Zlom mu pár kostí,' nabádá muž na videu holčičku, aby předstírala útok na Roma či muslima

V pátek se po sociálních sítích rozšířilo video, ve kterém muž nabádá malou holčičku, aby baseballovou pálkou mlátila do polštáře a představovala si přitom Roma či muslima. Půlminutový záznam pobouřil mnoho uživatelů, kteří píší, že podali trestní oznámení na neznámého pachatele. Případem se už zabývá policie.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dítě drží v ruce baseballovou pálku

Dítě drží v ruce baseballovou pálku | Foto: Chuck Franklin / Alamy | Zdroj: Profimedia

„Jdeš zbít polštář? A budeš si představovat, že je to cikán nebo muslim?“ táže se muž na videu malé holčičky. Ta mlátí baseballovou pálkou do polštáře, při čemž ji muž podporuje. „Tak dej mu. Pořádně!“

„Počkej, jenom mu zlom pár kostí, nezabij ho,“ mentoruje ji po půl minutě mlácení a táže se, jestli ví, co jsou cikáni. „Zlí a z**di,“ odpovídá mu.

Video, které se šíří po sociálních sítích, rozproudilo dlouhou diskuzi. Půlminutový záznam má za necelý půlden na Facebooku přes tisíc sdílení a objevilo se pod ním téměř osm stovek komentářů.

Uživatelé v nich vyzývají k zásahu sociální služby a někeří z nich uvádějí, že podali trestní oznámení na neznámého pachatele. Několik z nich si klade i otázku, zda autor video nezamýšlel jen jako provokaci.

K minimálně jednomu trestnímu oznámení se už veřejně přihlásil student práv Petr Roháček. "Podávám ho z důvodů podněcování rasové a náboženské nesnášenlivosti a podněcování k násilí či ublížení na zdraví vůči určité skupině/menšině této republiky," sdělil pro portál TN.cz.

Policie potvrdila, že nahrávku zkoumá. "Věcí jsme se už začali zabývat, vzhledem k závažnosti případu, ale nemůžeme poskytnout bližší informace," sdělil pro iRozhlas.cz Pavel Truxa z policejního ředitelství Středočeského kraje. 

pla, mos Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme