Změny v TOP 09. Poslanci Laudát a Korte odcházejí z politiky

Pražskou TOP 09 čekají před podzimními volbami do Poslanecké sněmovny změny. Politiku se rozhodli opustit šéf poslaneckého klubu František Laudát a poslanec Daniel Korte. Oba jsou členy TOP 09 od roku 2009, kdy strana vznikla. Na pražské kandidátce pro sněmovní volby je nahradí mladší tváře, píše deník Právo. Metropole je přitom pro TOP 09 klíčová.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

František Laudát (vlevo) a Daniel Korte | Foto: koláž Český rozhlas

Poslanci František Laudát a Daniel Korte se po skončení mandátu vrátí letos v říjnu ke svým povoláním. Korte se bude opět jako překladatel věnovat literatuře, Laudát bude živnostníkem, informuje deník Právo.

Korte si chce podle svých slov odpočinout. „Vnímám to s ulehčením, vrátím se ke svému oboru,“ řekl deníku. Laudát zůstane i po odchodu z vysoké politiky řadovým členem TOP 09. „Nejde o spor s Miroslavem Kalouskem, naše pohledy na kandidátky se ale rozešly,“ poznamenal.

Pražská ODS chce vyhrát volby. Lídr kandidátky je Černochová, Klaus ml. třetí

Číst článek

Pražskou kandidátku povede pro podzimní volby do Poslanecké sněmovny čestný předseda TOP 09 a bývalý kandidát na prezidenta Karel Schwarzenberg.

Dvojkou bude místopředsedkyně strany a poslankyně Markéta Pekarová Adamová, která se zabývá především sociálními tématy. Věnuje se ale i evropským fondům.

Za ní se pak zařadí právník a poslanec Martin Plíšek, ten je například spoluautorem novely zákona o střetu zájmů, píše Právo. Dříve také působil jako náměstek pro legislativu a právo na ministerstvu zdravotnictví.

Jak Pekarová Adamová, tak i Plíšek jsou členy TOP 09 také od roku 2009. V posledních dvou volbách do Poslanecké sněmovny TOP 09 v Praze vždy zvítězila. V roce 2010 měla přes 27 procent hlasů, o tři roky později pak získala více než 23 procent.

ako Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme