Znalci: Hlinku by nemohly zachránit ani zapnuté pásy

Okresní soud v Karlových Varech dnes opět projednával případ řidiče Františka Velety, který je obžalován z trestného činu ublížení na zdraví v souvislosti s dopravní nehodou hokejového trenéra Ivana Hlinky. Hlavní líčení pokračovalo výslechem soudních znalců. Konečný rozsudek nepadl.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

František Veleta

František Veleta | Zdroj: ČTK

Podle dnešních výpovědí znalců z oboru medicíny byla zranění, která Hlinka při nehodě utrpěl, tak vážná, že lékaři ho neměli šanci zachránit.

Příčinou smrti byly trhliny na plících a plicní tepně. Kromě toho ale Hlinka utrpěl řadu dalších zranění, měl roztržená játra i slezinu, zranění utrpěly i ledviny. Náraz mu zlámal žebra a vykloubil kyčel.

Podle posudků, které zatím před soudem zazněly, by Hlinka nepřežil, ani kdyby byl připoután. To ale zpochybňují experti ze Škody Auto. Obhajoba je proto chce předvolat. "K návrhu obhajoby budou předvoláni ještě dva svědci, kteří vypracovali určité odborné vyjádření pro výrobce vozidla Superb," řekla soudkyně Kateřina Vltavská.

Z výpovědi soudních znalců také vyplývá, že Hlinkova Škoda Superb byla před nehodou v perfektním stavu. Technický stav avie, kterou řídil obžalovaný František Veleta, dokonalý nebyl, drobné závady ale neměly na chování vozu v okamžiku střetu vliv.

Hlavní líčení bude pokračovat 10. října. Podle soudkyně je možné, že pokud obhajoba nebo státní zástupce nenavrhne další svědky, mohl by už na příštím jednání zaznít rozsudek. Pokud soud uzná Veletu vinným, hrozí mu trest odnětí svobody od šesti měsíců do pěti let.

Zdeněk Trnka, Martin Hromádka, Vilém Janouš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme