Znalci zdokonalují metody na odhalování pojistných podvodů

Až patnáct procent dopravních nehod jsou podle odhadu odborníků ve skutečnosti pojistnými podvody. Zaznělo to na dvoudenní celostátní konferenci soudních znalců v Brně. Tento počet se v posledních letech nijak zásadně nemění, zdokonalují se ale metody podvodníků.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

dopravní nehoda | Foto: Hasičský záchr. sbor Zlínského kr.

Znalci jim proto musí čelit stále lepšími znalostmi a technickým vybavením. Jednou z cest, jak podvod odhalit, je i speciální software pro simulaci konkrétní nehody, vysvětlil Aleš Vémola z Ústavu soudního inženýrství v Brně. Zdokumentované poškození na vozidle lze například porovnat v grafickém programu. Ten pak dokáže odhalit, že k deklarovanému poškození nemohlo dojít.

"Že to nemohlo být o svodidlo, protože poškození o svodidlo by bylo v úplně jiných částech vozidla. Že to není náraz do stromu, protože chybí střepy, že by posádka byla zraněna při tak intenzivním střetu, že je to opravdu fingováno," přiblížil.

Ivan Holas Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme