Znalec bude sčítat škody po technoparty

Soudní znalec má dnes vyčíslit škody na pozemku u Boněnova na Tachovsku, kde se v minulých dnech konala nepovolená technopárty CzechTek. Tu včera ukončili policisté. Podle soukromého zemědělce Libora Lúdika, který je nájemcem louky, kam se příznivci techna sjeli, je pozemek a tráva na něm v horším stavu než předpokládal.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

technoparty | Foto: Petr Eret

To mu zkomplikuje další práci. "Já musím ze zákona posekat tento pozemek dvakrát, podruhé jsem ho měl sekat v září a to je naprosto iluzorní, že by se mohl tento pozemek sekat. Musí se udělat obnova."

Organizátoři a účastníci 11. ročníku technoparty CzechTek chtějí po sobě louku uklidit. Uvádějí to na svých internetových stránkách.

Organizátoři zůstali po celou dobu v anonymitě, ale na webu se rozhodli reagovat na některé informace ohledně technoparty. Mnozí lidé, které včera policie donutila louky opustit, se skutečně těsně před odjezdem pokoušeli alespoň část odpadků posbírat a dávali je do igelitových pytlů. Někteří účastníci se také spojili se zemědělcem Liborem Lúdikem, který si pozemky pronajímá, a chtěli se s ním na úklidu domluvit. Lúdik s nimi odmítl vyjednávat a požadoval, aby louky hlavně opustili.

Markéta Kaclová, Viktorie Hošková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme