‚Známe hlasy, je zajímavé vidět, jak kdo vypadá.‘ Den otevřených dveří rozhlasu přilákal tisíce lidí

Český rozhlas v sobotu oslavil 101 let svého vysílání. K oslavám pozval posluchače na Den otevřených dveří, aby se podívali, jak rozhlasové vysílání vzniká. Centrální budova na pražské Vinohradské třídě přilákala téměř 3 tisíce lidí. Další posluchači navštívili studia v krajských městech, odkud Český rozhlas také vysílá.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Návštěvníci pražské budovy na Vinohradech se dozvěděli o historii vysílání a prohlédli si studia. Každý si pak mohl vyzkoušet práci moderátora nebo třeba hokejového komentátora.

Přehrát

00:00 / 00:00

Poslechněte si reportáž ze dne otevřených dveří Českého rozhlasu

„Co nás překvapilo nebo zaujalo, je, že moderátory neznáme, jak vypadají, že známe jen hlasy. Takže to je zajímavé pro nás, že se podíváme, jak kdo vypadá,“ popsala paní Dita.

Návštěvníky ale zajímá i to, jak je možné přenášet zvuk ze studia k nim domů, jako paní Růženu: „Asi se nám líbilo všechno, jsme rádi za historii budovy, jsme rádi za historii vysílání, za techniku. Já tomu úplně nerozumím, ale můj syn s manželem jsou do toho zapálení, takže tady obhlíží přenosové vozy a podobně.“

Den si užili i organizátoři. „Měla jsem velké štěstí, protože jsem měla skupinu, ve které byli samí lékaři a zdravotní sestřičky z jednoho zařízení v Praze a byli strašně nadšení. A moji kolegové senioři z rozhlasu zprovoznili rozhlas po drátě a to byla absolutní bomba,“ těší Zuzanu Foglarovou.

Kdo nestihl den otevřených dveří v sobotu, může dorazit ještě v neděli do budovy Českého rozhlasu v pražském Karlíně nebo v Brně.

Lucie Pávová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme