Pražská policie obvinila 16letého mladíka ze znásilnění v Hostivaři

Pražští kriminalisté obvinili ze znásilnění šestnáctiletého muže, který v noci na sobotu napadl ženu v Hostivaři. Požádali také o jeho vzetí do vazby, informovala policie. Policejní prezident Martin Vondrášek v neděli novinářům řekl, že protože je podezřelý mladistvý, hrozí mu maximálně pětileté vězení. Běžná sazba je pět až 12 let.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

ilustrační foto

ilustrační foto | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

Mladík podle policie na ženu zaútočil a odtáhl do křoví u zastávky MHD v ulici Doupovská v Praze 10. Policisté ho dopadli po rozsáhlé pátrací akci během několika hodin.

„Policisté, kteří přijeli na místo, začali podezřelého pronásledovat a použili i varovný výstřel. Muži se v ten okamžik podařilo zmizet, ale ne na dlouho. Okamžitě se rozjelo pátrání, kdy byl rychle dopaden,“ uvedla v sobotu policie. Napadená žena skončila se zraněními v nemocnici. „Kriminalisté mladistvému sdělili obvinění z trestného činu znásilnění a podali podnět na jeho vzetí do vazby,“ sdělila v neděli policie.

Na sociálních sítích se objevily informace o tom, že podezřelým útočníkem je Ukrajinec. Policie neupřesnila, z jaké země obviněný pochází. Případ z Hostivaře však společně s nedávným znásilněním a pokusem o vraždu mladé dívky z Plzně zmínil Vondrášek na nedělní tiskové konferenci, na níž ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) odmítl kolektivní vinu u trestných činů cizinců a odmítl rozdmýchávání vášní a nenávistných projevů kvůli národnosti pachatelů.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme