Obavy z další vlny koronavirové pandemie. Znojemské historické vinobraní nebude ani letos

Jedno z největších vinobraní v České republice letos nebude. Znojmo se rozhodlo letošní ročník opět odložit kvůli obavám z šíření koronaviru na konci léta. Na akci pravidelně v polovině září přijíždí desetitisíce lidí.

Znojmo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Největším problémem pro organizátory by bylo kontrolovat sektory a počet lidí v nich (ilustrační foto) | Foto: Herbert Frank | Zdroj: Flickr | CC BY 2.0,©

Je to definitivní konec letošního vinobraní? Takového, jako ho lidé znali před dvěma lety, určitě ano. Rozhodli o tom tento týden radní města spolu s pořadateli.

Na Nové radnici v Brně restaurátoři odkryli torzo celé barokní fresky v sále radních

Číst článek

Tím největším problémem je pro organizátory zařídit a kontrolovat sektory a počet lidí v nich. Na historické vinobraní se totiž dá přijít z několika různých ulic a logisticky by to bylo pro Znojemskou besedu, která akci organizuje, velmi složité. Vinobraní není někde za městem na poli, ale v samém centru Znojma, kde bydlí i stovky místních. Ti by kvůli dodržení protiepidemických pravidel byli ze strany pořadatelů také zřejmě omezeni, což beseda podle svých slov rozhodně nechtěla.

Vinobraní nebylo ani v loňském roce, nahradily ho takzvané Vinařské t(r)ipy. Lidé mohli objíždět jednotlivé vinaře ve více než deseti obcích na Znojemsku. Podobná alternativa zatím není oficiálně potvrzená. Na náhradním programu ale Znojemská beseda pracuje. Chystá obdobný program, který chce rozšířit na co nejvíc vinařských spolků a obcí, aby se zájemci o burčák a vína rozprostřeli po celém regionu. Pořadatelé chystají podrobnosti zveřejnit na konci července.

Na letošní Znojemské historické vinobraní už vstupenky v prodeji byly. Co s nimi lidé můžou dělat?

Mají dvě možnosti jako u většiny kulturních akcí. Jejich platnost přechází do dalšího roku. Tedy platí na vinobraní v roce 2022. Pokud by o vinobraní v příštím roce už zájem neměli, můžou lístky vrátit do 30. září. Podrobnosti k vrácení nebo platnosti vstupenek dostanou jejich držitelé e-mailem.

Petr Tichý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme