Znovuotevření procesu s Jiřím Kajínkem se zatím odkládá

Jiří Kajínek stále neví, jestli zůstane až do konce života ve vězení. Krajský soud v Plzni dnes na neurčito odročil řízení o znovuotevření Kajínkova případu. Nejznámějším trestanec v Česku by chtěl v novém procesu dokázat, že před dvanácti lety nespáchal dvojnásobnou nájemnou vraždu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jiří Kajínek

Jiří Kajínek | Foto: www.kajinekjiri.com

Soudní síň dnes opět oblehli příznivci Jiřího Kajínka, kteří svého oblíbence na chodbě dojali a rozesmáli skandováním: "Kajínek není vrah!" Trestní senát vyslechl dva svědky, případu se týkala pouze výpověď vdovy po zavražděném Štefanu Jandovi, Evy, dnes už Havlové. I ona vyjádřila přesvědčení, že Jiří Kajínek je nevinný. Své tvrzení nepodepřela žádným důkazem.

V soudní síni panovalo značné napětí mezi soudcem Tomášem Boučkem a advokáty. Znechucené grimasy předvedla hlavně Klára Slámová. Vyjádřila přesvědčení, že soud nebyl odročený na neurčito, ale na nikdy: "Mám za to, že tento soud není ochoten nalézt svědky, předvolat je k soudu a vyslechnout."

Podle předsedy senátu bude soud pokračovat, až se podaří sehnat dva muže, kteří jsou buď nezvěstní nebo se skrývají před zákonem. Jde o Jana Mikeše a Alexandera Hegedu.

Martin Sobotka, Marián Vojtek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme