Znovuotevření procesu s Jiřím Kajínkem se zatím odkládá

Jiří Kajínek stále neví, jestli zůstane až do konce života ve vězení. Krajský soud v Plzni dnes na neurčito odročil řízení o znovuotevření Kajínkova případu. Nejznámějším trestanec v Česku by chtěl v novém procesu dokázat, že před dvanácti lety nespáchal dvojnásobnou nájemnou vraždu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jiří Kajínek | Foto: www.kajinekjiri.com

Soudní síň dnes opět oblehli příznivci Jiřího Kajínka, kteří svého oblíbence na chodbě dojali a rozesmáli skandováním: "Kajínek není vrah!" Trestní senát vyslechl dva svědky, případu se týkala pouze výpověď vdovy po zavražděném Štefanu Jandovi, Evy, dnes už Havlové. I ona vyjádřila přesvědčení, že Jiří Kajínek je nevinný. Své tvrzení nepodepřela žádným důkazem.

V soudní síni panovalo značné napětí mezi soudcem Tomášem Boučkem a advokáty. Znechucené grimasy předvedla hlavně Klára Slámová. Vyjádřila přesvědčení, že soud nebyl odročený na neurčito, ale na nikdy: "Mám za to, že tento soud není ochoten nalézt svědky, předvolat je k soudu a vyslechnout."

Podle předsedy senátu bude soud pokračovat, až se podaří sehnat dva muže, kteří jsou buď nezvěstní nebo se skrývají před zákonem. Jde o Jana Mikeše a Alexandera Hegedu.

Martin Sobotka, Marián Vojtek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme