Znovuzvolení Kabátka do čela VZP vyvolalo další spor mezi ministry zdravotnictví a financí

Ministři financí a zdravotnictví jsou ve sporu kvůli znovuzvolení Zdeňka Kabátka do čela VZP. Andrej Babiš vyčítá Svatopluku Němečkovi, že ponechal pojišťovnu v rukou osoby, která má údajně vazby na bývalé politiky ODS. Šéf resortu zdravotnictví to odmítá.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Všeobecná zdravotní pojišťovna, VZP na Vinohradské ulici | Foto: Filip Jandourek

O tom, že Kabátek povede největší českou zdravotní pojišťovnu další čtyři roky, rozhodla včera správní rada. Dvě třetiny jejích členů jsou poslanci a senátoři z různých stran. Nikdo z nich proti Kabátkově pokračování ve funkci nehlasoval.

Podle členů správní rady Kabátek v čele Všeobecné zdravotní pojišťovny nijak nepochybil. „Řeší IZIP, vyřešil Protonové centrum, řeší problém s Hawlett-Packardem, který je tam letitý,“ říká například Alena Dernerová, která je v senátorském klubu hnutí ANO a Severočeši.

Roman Línek, který je ve správní radě za KDU-ČSL, dodal, že jediný rozpor vyvolalo navržení bodu až na jednání: „„Myslím, že rozhodnutí je v konsenzu předchozích jednání správní rady. Připadá mi vcelku přirozené.“

Kabátkovi mělo funkční období vypršet v listopadu, na základě včerejšího rozhodnutí ale největší tuzemskou pojišťovnu povede do roku 2020.

ČRo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější:

Nejčtenější na Facebooku

Nejčtenější na Twitteru