Znovuzvolení Kabátka do čela VZP vyvolalo další spor mezi ministry zdravotnictví a financí

Ministři financí a zdravotnictví jsou ve sporu kvůli znovuzvolení Zdeňka Kabátka do čela VZP. Andrej Babiš vyčítá Svatopluku Němečkovi, že ponechal pojišťovnu v rukou osoby, která má údajně vazby na bývalé politiky ODS. Šéf resortu zdravotnictví to odmítá.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Všeobecná zdravotní pojišťovna (ilustrační foto)

Všeobecná zdravotní pojišťovna (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

O tom, že Kabátek povede největší českou zdravotní pojišťovnu další čtyři roky, rozhodla včera správní rada. Dvě třetiny jejích členů jsou poslanci a senátoři z různých stran. Nikdo z nich proti Kabátkově pokračování ve funkci nehlasoval.

Podle členů správní rady Kabátek v čele Všeobecné zdravotní pojišťovny nijak nepochybil. „Řeší IZIP, vyřešil Protonové centrum, řeší problém s Hawlett-Packardem, který je tam letitý,“ říká například Alena Dernerová, která je v senátorském klubu hnutí ANO a Severočeši.

Roman Línek, který je ve správní radě za KDU-ČSL, dodal, že jediný rozpor vyvolalo navržení bodu až na jednání: „„Myslím, že rozhodnutí je v konsenzu předchozích jednání správní rady. Připadá mi vcelku přirozené.“

Kabátkovi mělo funkční období vypršet v listopadu, na základě včerejšího rozhodnutí ale největší tuzemskou pojišťovnu povede do roku 2020.

ČRo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme