OBRAZEM: Pozorování zvířat pomocí vojenské termokamery. Pražská zoo zve lidi na noční prohlídky

Pražská zoo připravila pro návštěvníky nové prohlídky, při kterých mohou pomocí termokamer a UV světla nahlédnout do života nočních zvířat. Seznámí se díky nim s chováním zvířat aktivních až po soumraku, to jsou třeba tapíři nebo dikobrazi. „Zlatého hřebu se dočkají na závěr prohlídky u plameňáků, kde máme umístěnu speciální vojenskou termokameru,“ popsal ředitel zoo Miroslav Bobek. První prohlídka je pro veřejnost dostupná v úterý.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Vlastně to celé začalo, když jsme s pár kolegy procházeli potemnělou zoo a přemýšleli, jak nově uchopit její večerní a noční prohlídky. Koneckonců značná část našich zvířat se aktivuje za soumraku či v noci,“ popsal ředitel zoo Miroslav Bobek.

Tečka vedle lachtanů. Do pražské zoo dorazil očkovací autobus, v dalších dnech zavítá na náplavky

Číst článek

Během prohlídky, která trvá zhruba hodinu a půl, si lidé zvířata prohlédnou pomocí termovizní monokulární kamery, noktovizoru, speciální vojenské termovize i UV světla. V současnosti žádná jiná zoo na světě nedisponuje podobnou technikou.

Zoo zapůjčí vybavení návštěvníkům na začátku prohlídky a vysvětlí jim, jak s ním zacházet. Po areálu je po celou dobu doprovází průvodce, který jim prozradí podrobnosti ze života nočních tvorů, jako jsou dikobrazi, sovy nebo tapíři.

Zlatým hřebem prohlídky je podle Bobka návštěva plameňáků, na které se lidé podívají skrze vojenskou termokameru. „Ta je určena k vyhledávání cílů a k navádění střel, ale u nás je namířena na plameňáky – a díky její mimořádné citlivosti můžete krásně sledovat, jak jim noha, na níž stojí ve vodě, postupně vychládá, až ji vystřídají za druhou, prohřátou, kterou měli doposud schovanou pod tělem,“ vysvětlil ředitel zoo.

Vstupenka na noční prohlídku bude zájemce podle informací v e-shopu zahrady stát 1000 korun. Program je vhodný pro děti od 10 let. Více informací najdete na webu zoologické zahrady.

dok Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme