Zoufalý podnikatel pálil po hasičích, pak střelil sebe

Tíhu svých dluhů zřejmě neunesl podnikatel, který odpoledne před příchodem exekutorů zapálil v Lošticích na Šumpersku vlastní sklad stavebnin. Pak začal střílet na přivolané policisty a hasiče. Poté, co zoufalého muže policie v hořícím skladu obklíčila, obrátil zbraň proti sobě a prostřelil si hlavu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

zásahová jednotka | Foto: Vladislav Galgonek

Devětačtyřicetiletý podnikatel se v hořícím skladu doslova zabarikádoval. Místo požáru policie neprodyšně uzavřela, hasiči mohli jen nečinně přihlížet a čekat až dostanou souhlas se zásahem. Přestřelka se obešla bez zranění.

Těsně před zásahem policejního komanda se muž pokusil nelegální zbraní zastřelit. Policisté jej krátce před 18:00 nalezli těžce zraněného ležet na zemi. Ihned po policejní akci vynesli zdravotníci ze skladu a naložili do vrtulníku záchranné služby. O několik hodin později v olomoucké nemocnici zemřel.

Hasiči poté oheň lokalizovali. Podle prvních odhadů napáchaly plameny škodu za 800.000 korun. Během policejního zásahu bylo v okolí skladu evakuováno také šest rodinných domů. Hasiči vyklidili i část přilehlé továrny, protože se obávali rozšíření ohně.

Pravděpodobným motivem mužova činu byla exekuce jeho majetku. Podnikatel přišel o areál se stavebninami před zhruba třemi týdny v dražbě kvůli dluhům.

Obyvatele Loštic událost šokovala. Podle starosty Ctibora Lolka ale podnikatel v žádném případě nepatřil k problémovým občanům. "Nedařilo se mu v podnikání a dal se tady tím směrem i na nějaký alkohol, ale jinak že by nám škodil ve městě, to chraň Bůh," vzpomíná starosta.

Milan Kopp, Martin Hromádka, Zdeňka Jílková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme