Zpěvačka Kubišová nemusí platit za zrušené turné, rozhodl Ústavní soud

Zpěvačka Marta Kubišová nemusí platit za zrušení turné skupiny Golden Kids. Dnes to potvrdil Ústavní soud v Brně, který zamítl stížnost agentury MM Praha. Ta požadovala po Kubišové 1,38 milionu korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Marta Kubišová | Foto: Tomáš Lébr

Podle mluvčí Ústavního soudu Miroslavy Sedláčkové dnešní rozsudek pouze potvrdil rozhodnutí pražských soudů, podle kterých žádná smlouva o turné dohodnuta nebyla.

„Soud ústavní stížnost odmítl jako zjevně neopodstatněnou. Obecné soudy v ústavně právní rovině nijakým způsobem nepochybily a Ústavní soud neshledal žádné porušení základních práv a svobod stěžovatelky,“ uvedla Sedláčková.

Turné Golden Kids se mělo uskutečnit v roce 2008 ke 40. výročí tria, ve kterém kromě Vondráčkové a Kubišové působil ještě Václav Neckář.

Umělci se ale nakonec nedohodli na podmínkách. Podle Kubišové byla příprava chaotická a odpovědnost za zrušení turné odmítala.

Podle Agnetury MM, která zastupuje zpěvačku Helenu Vondráčkovou a jednatelem je její manžel a manažer Martin Michal, Kubišová neoprávněně ustoupila od ústní dohody o turné, a způsobila tím protistraně škodu.

Pražské soudy ale dospěly k závěru, že k právoplatnému uzavření písemné nebo ústní smlouvy nikdy nedošlo. Nejvyšší soud dovolání agentury v roce 2013 odmítl jako nepřípustné.

Anna Kottová, Marie Veselá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme