Zpravodajství ČT bude nadále řídit Honys

Ředitelem zpravodajství České televize bude Zbyněk Honys. Výběrové řízení ho potvrdilo ve funkci, kterou zastává už od letošního března. Jmenování Zbyňka Honyse do čela zpravodajství veřejnoprávní televize bylo přitom jedno z nejkontroverznějších kroků generálního ředitele Jířího Balvína.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Česká televize | Foto: Jan Rosenauer

Zbyněk Honys se zúčastnil konkursu spolu s dalšími sdeseti kandidáty. Tříčlenná komise doporučila dvěma hlasy jmenovat do funkce Honyse. Zasedli v ní předseda představenstva společnosti Euronews Petr Soukup, generální ředitel vydavatelství Ringier Tomáš Böhm a vydavatel internetového deníku Neviditelný pes Ondřej Neff. Generální ředitel České televize Jiří Blavín toto doporučení akceptuje.

S jeho volbou naopak nesouhlasí radní, kteří výběrové řízení přímo sledovali. Erazim Kohák dokonce označil toto rozhodnutí za nemoudré, protože na Zbyňka Honyse dostala rada stížnosti a někteří lidé už kvůli jeho práci Českou televizi opustili. Rada České televize ale nemá pravomoc rozhodovat přímo o podřízených generálního ředitele. V zákoně o České televizi stojí, že generální ředitel jmenuje na manažerské posty vítěze výběrových řízení po projednání s radou.

Zbyněk Honys působil jako šéfredaktor Českého rozhlasu 1 - Radiožurnálu, odkud odešel do zpravodajství televize Prima. Později pracoval také v bývalé servisní organizaci televize Nova - v ČNTS. Funkcí ředitele zpravodajství ČT byl pověřen 22. března. Do veřejnoprávní televize nastoupil krátce předtím jako šéf Balvínova sekretariátu.

Lenka Šumová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme