Hrad označil zprávy o Zemanově vážném zdravotním stavu za vymyšlené. Podal trestní oznámení

Ošetřující lékař prezidenta Miloše Zemana označil zprávy o vážném zdravotním stavu prezidenta za vymyšlené a nepodložené. Podle Miloslava Kalaše z pražské Nemocnice Na Homolce to nepotvrzují lékařská vyšetření. Vyplývá to z prohlášení, které na webu zveřejnil Hrad.

Praha (Aktualizováno: 14:06 8. 11. 2017) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prezident Miloš Zeman na návštěvě Olomouckého kraje (8. listopadu 2017) | Zdroj: ČTK

Prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček později na twitteru uvedl, že Zemanův právní zástupce podal trestní oznámení a žalobu na radního obvodu Brno-střed Svatopluka Bartíka (Žít Brno). Bártík v úterý na sociálních sítích napsal, že Zeman má rakovinu.

Hrad chce smazání facebookového příspěvku

„Současný zdravotní stav pana prezidenta po kontrolních, klinických i laboratorních vyšetřeních v žádném případě nepotvrzuje lživé informace o jeho vážném zdravotním stavu. Jedná se o zcela vymyšlené, ničím nepodložené zprávy,“ uvedl Kalaš.

Radní obvodu Brno-střed Svatopluk Bartík (Žít Brno) na sociálních sítích uvedl, že Zeman má rakovinu a zbývají mu tři až sedm měsíců života. Prezident podle něj ví o diagnóze asi tři týdny a léčbu prý odmítl. Ovčáček tvrzení brněnského politika v úterý označil za odporné lži.

Ovčáček ve středu na twitteru napsal, že prostřednictvím Zemanova právního zástupce bylo podáno trestní oznámení pro podezření z trestního činu pomluvy a žaloba na ochranu osobnosti. Prezidentův právník podle mluvčího také podal návrh na předběžné opatření soudu, aby Bartík informace stáhl a dále nerozšiřoval.

Prezidentovo zdraví

Zeman v poslední době při řadě svých veřejných vystoupení působil dojmem, že má zdravotní problémy. Často působil unaveně, výrazně také zhubl.

Při oznámení své kandidatury letos v březnu řekl, že absolvoval vyšetření, které potvrdilo, že má cukrovku a neuropatií. V září podstoupil preventivní prohlídku na počítačovém tomografu (CT), která neodhalila žádný problém, o kterém by se nevědělo.

Zprávy o svých zdravotních problémech označil za špinavou kampaň části médií. V pondělí řekl, že mu „v sobotu odešla cukrovka“.

Při středečním setkání s krajskými zastupiteli v Olomouckém kraji si prezident několikrát postěžoval na bolest kolene. Navštíví prý kvůli tomu hejtmana Vysočiny Jiřího Běhounka (ČSSD), který je zároveň ortopedem.

ČTK, haf Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme