Zprávy z Kavčích hor zase vidí všichni diváci

Ivan Hoffman pečlivě sledoval hlavní zpravodajskou relaci České televize Události. Po dlouhých dnech ji mohli zase vidět všichni diváci v republice. Mohli s ní být spokojeni?

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Česká televize včera odvysílala svou hlavní zpravodajskou relaci Události za značné pozornosti veřejnosti, která v posledních týdnech sleduje konflikt mezi zaměstnanci televize a novým vedením. Za moderátory jsme neviděli osobnosti veřejného života, ani jejich stávkující kolegy, část redaktorů hovořila na kameru bez červenobílé stužky.

Relace informovala o patnácti nejdůležitějších událostech dne, třetinu z nich tvořily příspěvky ze zahraničí, jedna zpráva byla z kultury. V Událostech hovořilo k různým tématům postupně osm politiků. Tři z ODS, dva z ČSSD a po jednom z Unie Svobody, KDU-ČSL a KSČM. Zprávy byly řazeny podle důležitosti, úvod patřil kauze střel upravených ochuzeným uranem a podezření, že jsou příčinou leukémie u vojáků, kteří s nimi přišli do styku. Podobně jako v dalších reportážích například o registračních pokladnách, tendru na stíhačky anebo správního řízení s TV-3 se redaktoři přísně vyvarovali komentáře a vyváženě informovali o různých postojích k věci.

K situaci v České televizi se vztahovaly tři příspěvky. O přípravě zákona, o jednání kulturního výboru Poslanecké sněmovny a věcná informace o sympatizantech přítomných před televizí. Tady a teď korektně analyzovalo složitou pozici Českých radiokomunikací, které paradoxně mohou porušit zákon, když televizi vypnou i když ji nevypnou.

Celkově lze říct, že redakce zpravodajství v premiéře obnoveného vysílání s péčí téměř úzkostlivou odvedla práci za kterou je koncesionáři placena. Totéž včera platilo o regionálním vysílání v osmnáct hodin a sportovním pořadu Branky body vteřiny. Po premiéře ale přijdou reprízy a až ty rozhodnou o pozici veřejnoprávní televize u nás. Poslední dva týdny ukázaly, že ji autorizovat může pouze veřejnost a včerejšek je příslibem, že to snad stálo za to.

Ivan Hoffman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme