Zprávy z Kavčích hor zase vidí všichni diváci

Ivan Hoffman pečlivě sledoval hlavní zpravodajskou relaci České televize Události. Po dlouhých dnech ji mohli zase vidět všichni diváci v republice. Mohli s ní být spokojeni?

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Česká televize včera odvysílala svou hlavní zpravodajskou relaci Události za značné pozornosti veřejnosti, která v posledních týdnech sleduje konflikt mezi zaměstnanci televize a novým vedením. Za moderátory jsme neviděli osobnosti veřejného života, ani jejich stávkující kolegy, část redaktorů hovořila na kameru bez červenobílé stužky.

Relace informovala o patnácti nejdůležitějších událostech dne, třetinu z nich tvořily příspěvky ze zahraničí, jedna zpráva byla z kultury. V Událostech hovořilo k různým tématům postupně osm politiků. Tři z ODS, dva z ČSSD a po jednom z Unie Svobody, KDU-ČSL a KSČM. Zprávy byly řazeny podle důležitosti, úvod patřil kauze střel upravených ochuzeným uranem a podezření, že jsou příčinou leukémie u vojáků, kteří s nimi přišli do styku. Podobně jako v dalších reportážích například o registračních pokladnách, tendru na stíhačky anebo správního řízení s TV-3 se redaktoři přísně vyvarovali komentáře a vyváženě informovali o různých postojích k věci.

K situaci v České televizi se vztahovaly tři příspěvky. O přípravě zákona, o jednání kulturního výboru Poslanecké sněmovny a věcná informace o sympatizantech přítomných před televizí. Tady a teď korektně analyzovalo složitou pozici Českých radiokomunikací, které paradoxně mohou porušit zákon, když televizi vypnou i když ji nevypnou.

Celkově lze říct, že redakce zpravodajství v premiéře obnoveného vysílání s péčí téměř úzkostlivou odvedla práci za kterou je koncesionáři placena. Totéž včera platilo o regionálním vysílání v osmnáct hodin a sportovním pořadu Branky body vteřiny. Po premiéře ale přijdou reprízy a až ty rozhodnou o pozici veřejnoprávní televize u nás. Poslední dva týdny ukázaly, že ji autorizovat může pouze veřejnost a včerejšek je příslibem, že to snad stálo za to.

Ivan Hoffman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejčtenější za posledních 24 hodin

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme