V Dubí na Teplicku vybuchla trafostanice. Dva muži utrpěli vážné popáleniny

V Dubí na Teplicku došlo v sobotu po poledni k výbuchu v trafostanici. Zranění jsou dva muži. Podle policie šlo nejspíš o elektrický zkrat, výbuch na místě dál vyšetřují. Zranění jsou podle záchranné služby Ústeckého kraje energetici.

Dubí (Teplicko) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Trafostanice (ilustrační foto) | Zdroj: Wikimedia Commons | CC BY 4.0

„Muži utrpěli vážné zranění obličeje. Jeden z nich byl letecky transportován do Prahy vrtulníkem letecké záchranné služby Ústí nad Labem, popsal pro Český rozhlas Sever mluvčí záchranné služby Ústeckého kraje Prokop Voleník.

Druhý poraněný muž, který nebyl tolik zraněný, ale vyžadoval rovněž péči popáleninového centra, byl do Prahy převezen sanitním vozem,“ dodal.

Pracovníci firmy ČEZ na trafostanici dělali podle společnosti plánované údržbářské opravy.

„Při práci v distribuční stanici, která není v majetku ČEZ, došlo na zařízení nízkého napětí k úrazu elektrickým proudem u dvou našich pracovníků. Postarali se o ně záchranáři, jsou mimo ohrožení života,“ řekla Teplickému deníku mluvčí ČEZ Soňa Holingerová.

Daniela Pilařová, jgr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme