Zraněný muž vystřelil na posádku sanitky revolverem

Zraněný muž odpoledne v Hulíne na Kroměřížsku vytáhl zbraň na posádku sanitky, která ho po dopravní nehodě vezla do nemocnice. Při potyčce padl výstřel, naštěstí ale nikoho nezranil. Útočník skončil v policejní cele a je podezřelý z pokusu vraždy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Resuscitace zraněného | Foto: Jan Rosenauer

Jednačtyřicetiletého muže jedoucího v autě se snažila při kontrole zastavit v Holešově hlídka městské policie. Řidič ale na výzvu nereagoval a začal ujíždět, poté jízdu nezvládl a havaroval. Strážníci předali lehce zraněného řidiče posádce rychlé záchranné služby.

Při převozu do kroměřížské nemocnice se muž v Hulíně pokusil napadnout jednoho ze záchranářů. "Muž znenadání vytáhl revolver, kterým ohrožoval jednoho z členů posádky. Při krátkém souboji došlo k výstřelu, který směřoval do střechy sanitky," popsal událost mluvčí kroměřížské policie Luděk Remeš.

Posádce se podařilo útočníka zpacifikovat a předala ho policejní hlídce. Policie zatím případ prošetřuje jako o pokus o vraždu. "Tato právní kvalifikace ale nemusí být konečná," dodal mluvčí. Muž podle něj jevil známky opilosti, dechovou zkoušku i odběr krve však odmítl. Jednou z dalších možností je, že vozidlo bylo kradené.

Útoky na pracovníky záchranné služby nejsou v poslední době ničím výjimečným. Jen loni zaútočilo na zdravotníky 11 pacientů. Letos už 1. ledna napadli v Bezdružicích na Tachovsku členové rodiny posádku záchranného vozu, která chtěla odvézt ženu s gynekologickým krvácením do nemocnice. Zdemolovali sanitku, takže musel přijet nový vůz. Nikdo tehdy nebyl zraněn.

Opakované případy brutálních útoků na zdravotníky, hasiče a další záchranáře přiměly parlament k přijetí novely trestního zákona. Podle ní je od 1. ledna letošního roku útok na záchranáře považován za přitěžující okolnost. Soud se tak může při ukládání trestu přiklonit k horní hranici trestní sazby.

Martin Hromádka, Roman Verner Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme