Zřejmě naposledy střídá armáda vojáky v české polní nemocnici v Kábulu

Zřejmě poslední střídání personálu čeká českou polní nemocnici v afghánském Kábulu. Ráno odletěla z pražského kbelského letiště první část už 5. kontingentu armády České republiky. Většinu tvoří vojenští zdravotníci z Hradce Králové.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

odlet části personálu polní nemocnice | Zdroj: ČTK

113 vojáků vystřídá své kolegy v polní nemocnici v Kábulu a u chemické jednotky. Jaké budou jejich úkoly, popsal Radiožurnálu Vlastimil Schlinger z nemocniční základny v Hradci Králové:

"Tím nejhlavnějším úkolem bude poskytování zdravotnického zabezpečení vojákům Severoatlantické aliance, kteří působí spolu s našim kontingentem v prostoru kábulského letiště. Druhým takovým zajímavým úkolem bude i podílení se na výchově, vzdělání zdravotnického personálu afghánské armády a bezpečnostních sil."

Jak dále Vlastimil Schlinger uvedl, čeští zdravotníci se v Afghánistánu setkávají mnohdy i s vážnými poraněními: "Díky těm sebevražedným útokům, které jsou v Kábulu na denním pořádku, jsou to střepinová poranění v důsledku výbuchu nějaké miny, rakety a podobně. Takže jde většinou o tržná poranění."

Zdravotníci by v Afghánistánu měli zůstat do konce roku, poté mise české polní nemocnice v Kábulu zřejmě skončí.

Martin Pařízek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme