‚Chlapi, přineste nosítka.‘ Podívejte se na video hasičů po zřícení části budovy v centru Prahy

Záchrana lidí i prohledávání sutin, tak vypadala práce hasičů, záchranářů a kynologů po úterním zřícení dvou pater budovy v pražské Mikulandské ulici. Při zásahu potřebovali nejen nosítka, ale především respirátory a vodu. Podívejte se na záběry hasičů, které zveřejnili v pátek večer. Při zásahu se na místě vystřídalo asi 120 z nich.

Video Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Při neštěstí v Mikulandské ulici v centru Prahy se těžce zranili tři lidé, všichni cizinci. Dva hasiči zachránili ze sutin, další zraněný vyprostit nepotřeboval. Podle Metrostavu, který provádí rekonstrukci budovy, bylo v době nehody na stavbě 45 lidí.

OBRAZEM: sací bagr, unavení hasiči i trosky. Všichni tři zranění dělníci v Mikulandské ulici jsou cizinci

Číst článek

Část budovy se zřítila v úterý kolem 10.30, příčinu policisté teprve zjišťují. Případ zatím vyšetřují pro podezření z obecného ohrožení z nedbalosti. Policisté už také předali dům zpět stavební firmě Metrostav.

Na místo přijela v úterý i pražská primátorka Adriana Krnáčová z ANO. Řekla, že je potřebné prověřit roli památkářů Národního památkového ústavu, kteří podle ní možná nutili projektanty k „nestandardním postupům".

Ústav ale takový výrok označil za absurdní a jakoukoliv odpovědnost odmítl. Uvedl, že postupoval vždy standardně a v souladu se zákonem o památkové péči.

Budova, která není památkově chráněná, byla postavena na konci 19. století. Sídlila v ní základní škola. Po přestavbě, kterou provádí Metrostav, se má objekt změnit na technologické a dílenské zázemí pro studenty UMPRUM. Podle Metrostavu nebyly porušeny žádné předpisy týkající se bezpečnosti práce.

ako, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme