‚Chlapi, přineste nosítka.‘ Podívejte se na video hasičů po zřícení části budovy v centru Prahy

Záchrana lidí i prohledávání sutin, tak vypadala práce hasičů, záchranářů a kynologů po úterním zřícení dvou pater budovy v pražské Mikulandské ulici. Při zásahu potřebovali nejen nosítka, ale především respirátory a vodu. Podívejte se na záběry hasičů, které zveřejnili v pátek večer. Při zásahu se na místě vystřídalo asi 120 z nich.

Video Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Při neštěstí v Mikulandské ulici v centru Prahy se těžce zranili tři lidé, všichni cizinci. Dva hasiči zachránili ze sutin, další zraněný vyprostit nepotřeboval. Podle Metrostavu, který provádí rekonstrukci budovy, bylo v době nehody na stavbě 45 lidí.

OBRAZEM: sací bagr, unavení hasiči i trosky. Všichni tři zranění dělníci v Mikulandské ulici jsou cizinci

Číst článek

Část budovy se zřítila v úterý kolem 10.30, příčinu policisté teprve zjišťují. Případ zatím vyšetřují pro podezření z obecného ohrožení z nedbalosti. Policisté už také předali dům zpět stavební firmě Metrostav.

Na místo přijela v úterý i pražská primátorka Adriana Krnáčová z ANO. Řekla, že je potřebné prověřit roli památkářů Národního památkového ústavu, kteří podle ní možná nutili projektanty k „nestandardním postupům".

Ústav ale takový výrok označil za absurdní a jakoukoliv odpovědnost odmítl. Uvedl, že postupoval vždy standardně a v souladu se zákonem o památkové péči.

Budova, která není památkově chráněná, byla postavena na konci 19. století. Sídlila v ní základní škola. Po přestavbě, kterou provádí Metrostav, se má objekt změnit na technologické a dílenské zázemí pro studenty UMPRUM. Podle Metrostavu nebyly porušeny žádné předpisy týkající se bezpečnosti práce.

ako, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme