Zrušení ministerstva informatiky se odkládá

Případné zrušení ministerstva informatiky se zatím odkládá. Poslanci definitivně rozhodnou zřejmě až na příští březnové schůzi. Podle vládního návrhu by měly kompetence resortu přejít na ministerstva vnitra, průmyslu a obchodu a pro místní rozvoj.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

jednání Poslanecké sněmovny | Foto: Marián Vojtek

Ministr vnitra Ivan Langer chtěl ve sněmovně prosadit, aby se o zrušení ministerstva definitivně hlasovalo ještě na konci tohoto týdne. Poslanci mu ale nevyhověli. Langer to považuje za zbytečné průtahy.

"Trochu mě to mrzí. Zejména kvůli lidem, kteří na ministerstvu informatiky pracují a kteří chtějí mít jasno se svojí budoucností. Počítáme s nimi na ministerstvu vnitra a byl bych rád, kdyby zůstali a neodcházeli do soukromé sféry. Jsou to dobří odborníci a opravdu je potřebujeme," řekl Langer.

Způsob rozdělení agendy ministerstva informatiky mezi tři resorty kritizují komunisté a sociální demokraté. Ti také v loni na podzim nepodpořili návrh na jeho zánik. Mimo jiné jim vadilo, že resort zruší vláda bez mandátu. Resort má podle místopředsedy ČSSD Zdeňka Škromacha své opodstatnění.

"To ministerstvo splnilo svůj účel a myslím si, že v dnešní době by tato oblast, alespoň po určitou dobu, měla mít svoji reprezentaci. Takže předpokládám, že ještě kolem toho bude diskuse. Obzvláště pokud všechny toky směřují pod ministerstvo vnitra, tak to mi někdy přechází mráz po zádech," dodal Škromach.

Veronika Malá, Vilém Janouš, Václava Marešová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme