Ztracená školačka byla nalezena mrtvá

Pátrání po jedenáctileté Vladimíře Vondráškové skončilo nešťastně. Policie dnes našla školačku mrtvou v Češnovicích nedaleko rybníka Bezdrev u Hluboké nad Vltavou. Dívka zmizela v noci na neděli z kempu u rybníka, kde byla se svou třídou na školním výletě. Zatím není jasné, jak zemřela.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vladimíra Vondrášková | Foto: Policie ČR

Tělo holčičky nalezli policisté po poledni v hlubokém keři maliníku u rozestavěného domu asi 400 metrů od kempu. "Soudní znalec při prvotním ohledání nenašel zjevné stopy násilí," řekla Radiožurnálu českobudějovická policejní mluvčí Lucie Ptáčková s tím, že přesnou příčinu smrti objasní odpolední pitva, jejíž výsledky budou známy ve středu ráno. Policie nevyloučila ani souvislost s nedělní noční bouřkou. Zatím se však jedná pouze o spekulace.

Policisté nadále prohledávají prostor mezi kempem a místem nálezu těla, kde by mohly být stopy, které by vysvětlily dívčinu smrt.

Vladimíra Vondrášková z Vlkova byla naposledy viděna v noci na neděli ve svém stanu. Na ranní budíček se však nedostavila. Třídní učitelka v 10 hodin oznámila její zmizení policii. Holčičku v noci marně hledala jednotka soukromých záchranářů z Prahy, jenž vystřídala vyčerpané policisty z jižních Čech, kteří po ní marně pátrali již od neděle. Pomáhali jim i vysokoškoláci z Českých Budějovic.

Podle specialisty služby kriminální policie z Českých Budějovic Václava Marka se do dnešní, dosud největší akce zapojilo kolem stovky policistů, městských strážníků i hasičů. Pomáhat mělo i na třicet potápěčů, kteří prohledávali hlavně jímky kolem Bezdreva, a také vrtulník s termovizí. Kvůli hustému porostu však nakonec přineslo úspěch pátrání po zemi.

Policisté vedle pročesávání terénu prověřovali i další hypotézy. "Ozývali se nám občané, že podle fotky pravděpodobně dívku viděli, podle oznámení se měla pohybovat ve městě kolem Prioru," řekl na začátku úterního pátrání Václav Marek.

Markéta Kaclová, Ivan Mls, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme