VIDEO: ‚Našel jsem dítě, jelo na odrážedle.‘ Cyklista pomohl u rušné silnice v Praze dvouletému dítěti

Cyklista jedoucí centrem Prahy zachránil ve středu dvouletého chlapce na odrážedle. Našel ho vedle rušné silnice na nábřeží Kapitána Jaroše, aniž by byli rodiče v dohledu. Okamžitě proto zavolal městskou policii. Příběh malého hocha má šťastný konec. Během pár minut skončil zpět u své matky, která už ho hledala.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Jel jsem podél zdi k Letenskému tunelu a našel jsem na ulici dvouleté dítě, které nemá maminku. Jelo tu na odrážedle. Nemluví a je hrozně malinké,“ sdělil cyklista na lince 156 městským strážníkům.

Rušnou ulicí u Letenského tunelu v tu dobu projížděly desítky aut a tramvají. „Strážníci z Prahy 7 si na místě malého chlapce převzali a přes vysílačky nahlásili operátoru linky 156 jeho popis,“ stojí v tiskové zprávě.

Malého hocha už v tu dobu hledala jeho matka, které se ztratil při procházce v Letenských sadech, které jsou o několik set metrů dál. „Po pár minutách hlídku kontaktovalo centrální operační středisko městské policie, že se právě ozvala zoufalá žena, které se ztratil syn v Letenských sadech a už ho nějakou dobu hledá,“ dodali strážníci, kteří chlapce následně předali zpět.

Cyklistovi už za jeho pomoc poděkoval i starosta Prahy 7 Jan Čižinský (za Praha Sobě). „Již jsme pohotového zachránce našli. Telefonicky jsem s ním mluvil a moc mu za Prahu 7 poděkoval. Je to pan Martin Kontra. Díky, jste borec!“ napsal na twitteru.

bar Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme