Prsteny, hodinky, řetízky. Policie hledá majitele 935 věcí pocházejících z kořisti klánovického vraha

Klánovický vrah a zloděj Oldřich Konrád si odpykává 25 let za mřížemi. Policistům se ale stále nepodařilo vrátit původním majitelům všechny věci, které před lety ukradl. Zveřejnili proto fotografie, aby je poškození mohli poznat a získat zpět. Mají na to šest měsíců.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie pátrá po majitelích věcí, které ukradl klánovický vrah a zloděj Oldřich Konrád | Zdroj: Policie ČR

Klánovický vrah a zloděj Oldřich Konrád měl podle policie mezi lety 2005 až 2015 na svědomí přes 100 případů vloupání po celém Česku, od Ostravy až po Tachov.

Ukradených věcí z rodinných domů bylo podle policie dohromady zhruba 2000. U většiny z nich už se už majitele podařilo dohledat, zbývá ale posledních 935 předmětů. Mezi nimi jsou stále šperky, hodinky, mince a bankovky.

Lidé teď mají šest měsíců na to, aby je získali zpět. Stačí policii kontaktovat například telefonicky na služebních mobilních telefonech 703 193 611 nebo 731 646 074.

Budou ale muset doložit, že daná věc patří opravdu jim. Potřebovat tak budou například účtenku, kde bude i popis daného šperku, nebo fotografie z rodinného alba, na které budou mít lidé danou věc vyfocenou.

Vražda v Klánovickém lese

Recidivista Oldřich Konrád vraždil v Klánovickém lese v červnu 2014. Na třiatřicetiletého amatérského hledače s detektorem kovů začal střílet, protože se muž shodou náhod dostal do okolí skrýše, v níž si Konrád schovával lup z desítek krádeží v rodinných domcích.

Dvěma výstřely svou oběť minul, dalšími třemi ji však zasáhl do hlavy. Druhý den se na místo vrátil a kvůli zahlazení stop polil mrtvého benzínem a zapálil. Ukryté věci přemístil do svahu nad obcí Srbsko.

Klánovická vražda zůstávala dlouho neobjasněná, protože se zavražděným nespojovalo Konráda vůbec nic kromě poznatků z oboru balistiky. Policisté proto museli pachatele chytit při obdobném vloupání, což se jim podařilo v prosinci 2015. K vraždě se doznal po čtvrt roce.

Kriminalisty také zavedl ke své nové skrýši, kde schovával přes 1,2 milionu korun v hotovosti a několik kilogramů zlatých šperků či mincí.

Další přečiny recidivisty Konráda

Půl roku před vraždou v Klánovicích si Konrád podle rozsudku málem připsal další oběť. Na Boží hod vánoční střílel v Dolních Počernicích po sousedovi lidí, které těsně předtím vykradl. Muže, jenž ho pronásledoval, zasáhl do hýždě.

Klánovického vraha poslal soud na 25 let za mříže. Konrád pro sebe žádá doživotí

Číst článek

„Soud vzal při ukládání trestu v úvahu celou minulost obžalovaného, který zahájil trestní kariéru ve 23 letech, a to pokusem vraždy," připomněla při vynášení rozsudku soudkyně Hana Hrnčířová.

Konrád tehdy zazvonil u bytu muže, jemuž zasadil dva údery do hlavy a dvě rány do hrudníku bodákem. Když ho zadrželi sousedé, ohrožoval je nožem.

Dostal sedmiletý trest, propuštěn byl však předčasně. Poté se živil krádežemi, za něž si následně odpykal pět let. Ani potom majetkové trestné činnosti nezanechal.

Konrád byl do roku 2006 ve vězení. Od té doby nepracoval, pouze občas načerno na stavbách. Ve vězení si má podle pravomocného verdiktu odpykat 25 let. Recidivista pro sebe přitom požadoval doživotní trest, a to nikoliv z lítosti nad spáchanými činy, ale především proto, že má dluhy. 

ako Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme