Ztracený krokodýl z Ostravy se našel u majitele ve sklepě. Policie se bude chovem dále zabývat

Zhruba metrový krokodýl, který v sobotu utekl chovateli ze zahrady v Ostravě-Hrabůvce, byl v úterý nalezen ve sklepě domu, v němž chovatel žije. Informovala o tom policejní mluvčí Eva Michalíková. „Okolnosti chovu zvířete budou i nadále zajímat policisty a pracovníky veterinární správy,“ uvedla. Podle informací ČTK je zvíře v dobrém stavu.

Ostrava Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Krokodýl čelnatý, po kterém ostravská policie od pondělí pátrá. V sobotu utekl chovateli | Zdroj: Policie ČR (twitter.com)

Zmizení zvířete majitel oznámil až v pondělí před polednem a od té doby policisté krokodýla hledali. Policisté zjistili, že muž krokodýla čelnatého (Osteolaemus tetraspis) koupil před čtyřmi lety od chovatele z Olomouckého kraje.

Policisté v Ostravě hledají mládě krokodýla. Metr dlouhé zvíře uteklo chovateli, může být nebezpečné

Číst článek

„Z dodaného dokumentu ke krokodýlovi vyplývá, že tento je načipovaný a má Registrační list exempláře ohroženého druhu živočicha. Potvrzení neboli certifikace byla vydána výkonným orgánem, Krajským úřadem Olomouckého kraje. Důvod, proč však nový majitel v Ostravě o registru neučinil oznámení, nyní bude předmětem dalšího šetření. Také budeme prověřovat způsob jeho umístění i samotného chovu, ale také proč o útěku krokodýla učinil oznámení až po dvou dnech,“ uvedla Michalíková.

Hitrádio Orion v úterý uvedlo, že majiteli hrozí za porušení zákona ve správním řízení až milionová pokuta.

Krokodýl je zpět u svého majitele. Daleko neutekl, spíš se dobře schoval. Nakonec byl nalezen ve sklepě domu, ve kterém žije jeho chovatel. Okolnosti chovu zvířete budou i nadále zajímat policisty a pracovníky veterinární správy.#policiemsk

18:55 – 27. 07. 2021

6 104

Policisté prohledávali okolí i zahrady okolních domů. Obcházeli jednotlivé domy a informovali jejich obyvatele o dané situaci. Policisté lidi upozorňovali, aby byli obezřetní a v případě nálezu krokodýla se ho sami nepokoušeli odchytit. Zvíře je podle policie mrštné a je schopno ulovit i menší psy či kočky.

To ale v úterý ve vysílání Radiožurnálu a Českého rozhlasu Plus rozporoval majitel Krokodýlí Zoo Praha Libor Kopečný. „Samozřejmě velký krokodýl něčeho takového schopen je, nicméně přirozenou potravou tříkilového zvířete je slimák, hlemýžď, případně žába, rozhodně ne kočka nebo pes. Netřeba vyvolávat paniku,“ popsal. Podobné ztráty podle něj nebývají časté.

vlk, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme